Ważne zwycięstwo rezerw

Koszykarki Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów w środowe popołudnie odniosły bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe ekipę UKS Lider Swarzędz.

Gorzowianki do Swarzędza jechały, aby zdobyć dwa punkty, które liczyć się będą w kolejnej fazie rozgrywek. Po porażce z Ostrovią Ostrów pewne było bowiem, że zostaniemy dołączeni do grupy D walczącej o utrzymanie. W kontekście właśnie tej walki zwycięstwo w Swarzędzu było gorzowiankom niezbędne.

- Wiedzieliśmy, że jest to mecz z tych o cztery punkty. Niezła pierwsza kwarta, pozwoliła nam zbudować przewagę, która z minuty na minutę rosła. Szkoda słabszego momentu drugiej kwarty, kiedy nie mogliśmy skonstruować akcji. To był jednak tylko słabszy fragment. Koszykówka jest grą bardzo przewrotną. Ostrów postawił nam obronę strefą i nie mogliśmy trafić, a w Swarzędzu trafiliśmy z dużo cięższych pozycji – usłyszeliśmy od trenera Roberta Pieczyraka.

Gorzowianki rundę zasadniczą zakończą sobotnim meczem z liderem rozgrywek, zespołem AZS Politechnika Korona Kraków. Początek tego spotkania o godzinie 12:00.

Lider Swarzędz - Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 59:76 (7:16, 21:20, 7:27, 24:13)

Lider: Szarzyńska 21 (5x3), Pietraszek 6, Rutkowska 5 (1), Grześczyk 4, Dedio 2 oraz Lewińska 18, Iwanowicz 3, Kucharska 0, Gurzęda 0, Babij 0.
Hajduk Kominki AZS PWSZ II: Stelmach 19 (2x3), K. Jaworska 17, Sobek 15 (4), Trębicka 4 oraz B. Jaworska 12, Szałas 7 (1), Kominek 0, Szczęsna 0, Witkowska 0.

Pozostałe wyniki:
MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - ŁKS SMS Łódź 89:42 (22:11, 25:11, 27:8, 15:12), JAS-FBG Sosnowiec - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 60:51 (12:11, 20:15, 9:14, 19:11), Poznań City Center AZS - JTC MUKS Poznań 69:56 (21:14, 16:8, 18:17, 14:17), AZS Politechnika Korona Kraków - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 75:74 (24:22, 17:19, 11:18, 23:15)

Tabela:
(kolejno: miejsce, drużyna, pkt, mecze, zw. - por., pkt zd. - pkt str., stosunek)
1 AZS Politechnika Korona Kraków 31 17 14 - 3 1062 - 886 1.1986
2 Poznań City Center AZS 31 17 14 - 3 1122 - 1009 1.112
3 JAS-FBG Sosnowiec 29 17 12 - 5 1058 - 980 1.0796
4 JTC MUKS Poznań 28 17 11 - 6 1071 - 883 1.2129
5 UKS Basket Aleksandrów Łódzki 27 17 10 - 7 1066 - 1029 1.036
6 TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 26 17 9 - 8 1161 - 1060 1.0953
7 Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 25 17 8 - 9 1066 - 1088 0.9798
8 Lider Swarzędz 21 17 4 - 13 1031 - 1138 0.906