fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W tym sezonie koszykarki uczące się w trzeciej klasie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie mają niepowtarzalną okazję poza trenowaniem uzyskać uprawnienia instruktora koszykówki, równoznacznego z licencją trenerską C Polskiego Związku Koszykówki. Nasz klub jest prekursorem takiego rozwiązania w Polsce. Koordynatorem projektu z ramienia klubu jest trener Dariusz Maciejewski, który również będzie prowadził zajęcia z młodymi zawodniczkami.

- Cieszę się, że to my jesteśmy prekursorami  takiego rozwiązania. Otrzymaliśmy dużą pomoc ze strony Polskiego Związku Koszykówki, za co chciałbym bardzo podziękować. Jako klub stwarzamy alternatywę dla naszych zawodniczek. Wiadomo, że nie wszystkie z nich spełnią swoje marzenia i cele gry zawodowo w koszykówkę, ale równie dobrze mogą zrealizować swoją pasję do tego sportu jako trener. Chcę się z nimi podzielić swoim bogatym doświadczeniem. Myślę, że wiedza zdobyta na zajęciach mocno pomoże im również w grze – powiedział trener Dariusz Maciejewski.

 

Co dla gorzowskiego klubu było inspiracją, by wystartować z nowym projektem? - W klubie cały czas potrzebujemy dobrych fachowców. Nasz program „Nauka, Sport, Przyszłość” cały czas się rozwija i potrzebujemy przeszkolonych osób do prowadzenia zajęć. Aktualnie mamy 24 trenerów pracujących w klubie, ale potrzeba nam świeżej krwi żeby zrealizować nasze cele. Warto podkreślić, że w tym kursie nie uczestniczą tylko osoby z Gorzowa ale również z Tarnowa, Malborka, Drawska Pomorskiego, czy Sierakowa. One kiedy wrócą do swoich miejscowości, będą mogły zaszczepić miłość do koszykówki młodszym pokoleniom i rozwijać ich pasję.  Mam nadzieję, że możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji wpłynie pozytywnie na wybór naszego liceum przez kolejne adeptki basketu – dodał szkoleniowiec InvestInTheWest Enea Gorzów.


Dzięki temu kursowi młode koszykarki dowiedzą się, jak najefektywniej, w możliwie najkrótszym czasie, bez popełniania podstawowych błędów nauczyć podstaw techniki i taktyki koszykówki. Dostaną cenne wskazówki, jakie środki i metody treningowe kształtują w zadowalającym stopniu podstawowe dla młodego koszykarza zdolności ruchowe.

 

Uczestniczki kursu oprócz zajęć stricte koszykarskich będą zdobywały podstawową wiedzę z anatomii, biochemii, biomechaniki, fizjologii i psychologii z wykładowcami AWF w Gorzowie. Podczas kursu zostanie też poruszona kwestia odnowy biologicznej oraz żywienia i suplementacji. Warto podkreślić, ze zawodniczki cały kurs odbędą bezpłatnie w ramach planu zajęć ALMS.

 

Czy taka forma zajęć i możliwość zdobycia uprawnień instruktora koszykówki przypadła do gustu naszym koszykarkom? - Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł naszego klubu, ponieważ to jest zawsze dla nas jakaś alternatywa.  Osoby  które kochają koszykówkę, a nie wyjdzie im jakieś większe granie, to zawsze będą mogły mieć kontakt z tym sportem. Podczas zajęć na pewno bardzo dużo dowiemy się od trenera Maciejewskiego. Sama w  przyszłości po mojej mam nadzieję długiej i owocnej karierze  chciałabym spróbować swoich sił jako trener koszykówki – powiedziała Wiktoria Kuczyńska. 

 

 

gorzow ajp enea foxy prosupport Kariera na Plus gbs gorzow budnex covers KDF Podatki woinski-spa berg-solutions biernat-transport

Strony internetowe