fot. Marcin Kluwak fot. Marcin Kluwak

W meczu IV kolejki EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów zagrają na wyjeździe z czeskim KP Brno. Początek spotkania w środę o godzinie 17:00.

KP Brno ma na swoim koncie trzy porażki w EuroCup Women. Na inaugurację rozgrywek Czeszki  przegrały w Gorzowie z InvestInTheWest ENEA 57:93. W kolejnym meczu uległy Botas SK 63:88, a w ostatniej kolejce przegrały z Ramla 63:80. Liderką zespołu jest Michaela Stara, która średnio zdobywa 14 punktów. Ważną rolę w zespole odgrywają też Emily Potter (średnio 9,3 punktu i 5 zbiórek), Veronika Remenarova (średnio 8 punktów i 5,7 zbiórki) oraz Eva-Kopecka (średnio 6,5 punktu).

 

- Większość punktów zdobywają z szybkiego ataku i na to będziemy musieli bardzo uważać .  To jest ich najgroźniejszy element, dlatego będziemy musieli szybko wracać do obrony. Trzeba będzie też ograniczyć poczynania ich centra Emily Potter, która gra na low post i klasowego strzelca z dystansu Michaeliny Stara. W ostatnich spotkaniach Stara regularnie zdobywa po kilkanaście punktów, z czego po 3-4 razy trafia zza linii 6,75. To na pewno będzie ciężkie spotkanie, bo zespół z KP Brno postawi w swoje hali trudne warunki – powiedział trener Dariusz Maciejewski.


- My gramy w każdy meczu na 100% swoich możliwości fizycznych. Nie kalkulujemy i w każdym meczu gramy o zwycięstwo. Nie jest to dla nas taka komfortowa sytuacja, bo widać było po meczu z Wrocławiem, że ta fizyczność spada. Trzeba się mocno skoncentrować na ten ostatni mecz przed przerwą na reprezentację, bo jest bardzo istotny dla układu tabeli i trzeba jechać po zwycięstwo – dodał trener InvestInTheWest ENEA Gorzów


Klucze do meczu:
- zatrzymać szybki atak
- wygrać zbiórkę i szukać łatwych punktów z dobitek
- ograniczyć strzelca za trzy punkty przeciwnika  (Stara)


TRANSMISJA W CT Sport


gorzow ajp enea foxy prosupport Kariera na Plus gbs gorzow budnex covers KDF Podatki woinski-spa berg-solutions biernat-transport

Designed with by jakubskowronski.com