fot. Mariusz Kapała / GL fot. Mariusz Kapała / GL

Dariusz Maciejewski trenerem roku, a koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów drużyną roku na Gali Sportu Lubuskiego, która zakończyła 57. plebiscyt na najlepszych i najpopularniejszych sportowców Ziemi Lubuskiej w 2019 roku. Bartosz Zmarzlik był zdecydowanym faworytem w wyścigu po koronę najlepszego lubuskiego sportowca i pewnie wygrał, a na 10. miejscu była kapitan akademiczek Katarzyna Dźwigalska.

- Bardzo się cieszę, bo otrzymać wyróżnienie z rąk kapituły to bardzo fajne uczycie. Praca trenera jest bardzo wdzięczna i niewdzięczna, a praca z kobietami jest bardzo trudna. Tym bardziej się cieszę, że potrafię się z nimi dogadać. Ostatnio naliczyłem, że pracowałem z 39 zagranicznymi zawodniczkami i uczę się kilku języków, bo w naszym klubie mieliśmy nawet Chinki. Człowiek musi się cały czas rozwijać, a nagrodę dedykuję drużynie. To jest już moja czwarta nagroda i to pokazuje, że jako trener się rozwijam. Na nagrodę dla mnie i dla zespołu pracuje cały sztab ludzi i to nasza wspólna nagrodapowiedział trener Dariusz Maciejewski.

 

- Ta nagroda to zwieńczenie naszej wieloletniej pracy. Wróciliśmy jako klub do grona medalistów polskiej ekstraklasy, ale nie tylko seniorki zdobywały medale. Jesteśmy najlepiej szkolącym klubem w Polsce. Myślę, że w Gorzowie dla żeńskiej koszykówki panuje bardzo dobry klimat. Zarówno my jako zarząd, jak i kibice marzymy o medalu z tego najcenniejszego kruszcupowiedział prezes Krzysztof Kielec.

 

- Hasłem naszego klubu jest „Wszyscy gramy w jednym klubie” i to się nam sprawdza i przynosi sukcesy. Chcę podziękować wszystkim sponsorom, którzy wspierają młodzieżową koszykówkę. W naszym klubie trenuje ponad 600 koszykarek i wystawiamy zespoły na szczeblu centralnym w każdej kategorii wiekowej. To wkrótce ma przynieść jeszcze większe sukcesy gorzowskiej koszykówkidodał Roman Sondej, pierwszy wiceprezes KS AZS AJP Gorzów.NAJLEPSI LUBUSCY SPORTOWCY 2019

  1. Bartosz Zmarzlik (żużel, truly.work Stal Gorzów)
  2. Anna Puławska i Karolina Naja (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów)
  3. Rafał Gąszczak (kick boeing, ASW Knockout Zielona Góra)
  4. Przemysław Zamojski (koszykówka Stelmet Enea BC Zielona Góra)
  5. Patryk Dudek (żużel, Falubaz Zielona Góra)

Najlepszy trener w sportach indywidualnych: Marek Zachara (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów)

 

Najlepszy trener w sportach ligowych: Dariusz Maciejewski (koszykówka, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów)

 

Drużyna roku:  PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów

 

Gala Sportu Lubuskiego 2020 [OBEJRZYJ WRĘCZENIE NAGRÓD]

Gala Sportu Lubuskiego [ZDJĘCIA]

Designed with by jakubskowronski.com