Brno w 3x3 biało-czerwone!

Sukcesem reprezentacji Polski zakończył się turniej 3x3 Chance Tour w Brnie. Biało-czerwone zdominowały sobotnie zawody i zajęły całe podium. Agnieszka Szott-Hejmej i jej Team Poland 3 zakończył turniej w czeskim Brnie na II miejscu!

Drużyna z Agnieszką Szott-Hejmej w grupie B rywalizowała z drużynami złożonymi z zawodniczek z Czech - Kakanda i Wonderky. Team Poland 3 w pierwszym meczu pokonał Wonderky 21:3, a w drugim wygrał z Kakanda 17:5. W 1/4 turnieju Team Poland 3 pokonał Team Poland 2 (Niemojewska, Stefańczyk, Popiół, Zuziak) - 22:9. W półfinale biało-czerwone czekało już trudniejsze zadanie, bo spotkały się z Hvězdice z Brna. Po bardzo zaciętym spotkaniu, w którym nie brakowało walki i fauli technicznych Team Poland 3 wygrał 21:17. Finał turnieju 3x3 Chance Tour Brno był polski, a w nim Team Poland 3 przegrał z Team Poland 4 (Sosnowska, Parysek-Bochniak, Cebulska, Mistygacz) 19:21.

- To był dla nas mega udany turniej, bo nasza kadra zajęła wszystkie miejsca na podium. Chciałabym szczególnie wyróżnić, naszą młodszą krew, czyli kadrę U23. Dziewczyny grały wyśmienicie. Pokazały jak wielki potencjał w nich drzemie i już się boję na samą myśl, że te talenty niedługo dołączą do kadry seniorek - powiedziała po turnieju Agnieszka Szott-Hejmej.