fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Z pierwszym wiceprezesem KS AZS AJP Gorzów Michałem Kuglerem rozmawialiśmy o zbliżającej się fazie play-off w Energa Basket Lidze Kobiet, budowie nowej hali w Gorzowie oraz pierwszych sukcesach w młodzieżowej koszykówce w 2022 roku. Zapraszamy do lektury!

 

Nowa hala w Gorzowie już na horyzoncie. Budowa trwa, czy klub już szykuje się do występów w tym nowoczesnym i długo wyczekiwanym w mieście obiekcie?

Myślę, że wszyscy w Gorzowie czekamy na ten obiekt. Nie tylko my jako klub, ale też wszyscy kibice i mieszkańcy naszego pięknego miasta. Bardzo lubimy naszą halę AJP i mamy bardzo dobre relacje z uczelnią. W tej hali przeżywaliśmy wszystkie nasze sukcesy, 7 medali, ostatnie trzy sezony zakończone na podium seniorskich mistrzostw Polski. Wielkie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w jej budowę. Gorzów zasługuje na ten obiekt, a my jako klub z każdym sezonem szykujemy się organizacyjnie, by grać o najwyższe cele w takiej nowoczesnej hali.

 

Rok 2022 rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia w młodzieżowej koszykówce - Młodzieżowego Pucharu Polski i brązowego medalu mistrzostw Polski U19. To duży sukces naszego klubu?

 

Zawsze powtarzam, że każdy medal jest wielkim sukcesem. Pierwszy w historii naszego klubu Młodzieżowy Puchar Polski, kolejny medal mistrzostw Polski U19, to jest powód do wielkiej radości. Zespół pod wodzą trenerów Roberta Pieczyraka i Łukasza Hiszpańskiego wykonał wspaniałą pracę i dostarczył nam mnóstwo emocji. To wielka radość i duma naszego klubu. Pokazujemy, że idziemy dobrą drogą i z każdym sezonem szkolimy bardzo dobrze naszą młodzież. Nie jeden klub w Polsce zazdrości nam tej pracy z młodzieżą i oby tak dalej.

 

Przed nami najważniejsza faza sezonu Energa Basket Ligi Kobiet? Na co stać naszą drużynę?

 

Wiadomo wszystkim, jaki to jest ciężki sezon dla nas. Kontuzje, kontuzje i jeszcze raz kontuzje. Taki jest sport, że kontuzje są w niego wpisane. W mojej prawie 20-letniej pracy w  sporcie nie spotkałem się z tak dużą ilość kontuzji w jednym czasie. Cieszy to, że sztab szkoleniowy pod wodzą trenera Dariusza Maciejewskiego stanął na wysokości zadania. Ostatnio bardzo dobra passa naszego zespołu, 8 zwycięstw w ostatnich 9 spotkaniach. Myślę, że ten zespół pełnię swoich umiejętności może dopiero pokazać w play-off. Awans do TOP4 będzie dla nas dużym sukcesem, a jakikolwiek medal będzie spełnieniem kolejnych marzeń.

 

Kto będzie mistrzem? Kto zdobędzie medale? EBLK w tym sezonie jest bardzo ciekawa. Czy w play-off będą niespodzianki?

 

Głównym faworytem do złota jest zespół z Polkowic. Silne są też drużyny z Lublina i Gdyni. To są moim zdaniem główni faworyci do zdobycia medalu mistrzostw Polski. Liczę, że nasza drużyna też nie powiedziała ostatniego słowa. To jest tylko sport, wszystko może się zdarzyć, a w play-off emocji na pewno nie zabraknie i już teraz zapraszam serdecznie na nasze mecze.

 

Rodzina sponsorów  KS AZS AJP Gorzów – czy ten projekt z każdym miesiącem się rozwija i co daje udział naszym sponsorom tym projekcie?

 

Rodzina sponsorów cały czas rośnie w siłę. Jesteśmy jako klub bardzo zadowoleni, że firmy dostrzegają potrzeby wsparcia gorzowskiej koszykówki. Jesteśmy jedynym klubem w Gorzowie grającym w europejskich pucharach. Wsparcia i nakładów finansowych wymaga nie tylko seniorska drużyna, ale też zespoły młodzieżowe i cieszymy się, że wiele firm chce grać razem z nami! Firmy współpracują ze sobą, promują swoją markę przy okazji naszych meczów oraz spotkań biznesowych. Docierają do nas opinie, że projekt rodzina sponsorów KS AZS AJP Gorzów to prawdziwa rodzina. Prezesi i osoby zarządzające chcą się ze sobą spotykać i współpracować, a my im to bardzo ułatwiamy. Relacje biznesowe nawiązane przy okazji meczów naszych koszykarek trwają i przynoszą korzyści wielu firmom.

 

AZS za 10 lat? Jakim jest klubem i o co gra?

 

Chciałbym, żeby nasz kochany klub za 10 lat nadal był uznaną marką na koszykarskiej mapie Polski, żeby grał w europejskich pucharach i walczył o kolejne medale mistrzostw Polski dla Gorzowa. Nie zapominamy też o szkoleniu młodzieży. Chcemy, by grupy młodzieżowe się rozwijały, mamy ponad 500 zawodniczek trenujących w naszym klubie, a z każdym rokiem to szkolenie chcemy zwiększać. To pozwoli nam na kolejne sukcesy w młodzieżowej koszykówce, w tej odmianie halowej U19,U17, U15 i U13 oraz w rozgrywkach koszykówki 3x3.

 

Designed with by jakubskowronski.com