fot. FIBA.COM fot. FIBA.COM

"Chcę udowodnić sobie i wszystkim, że jestem ważnym graczem w znanych drużynach, które grają o najwyższe cele w swoich ligach" - mówi Tilbe Şenyürek, która podpisała kontrakt na sezon 2022/2023 z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów! Mierząca 190 centymetrów koszykarka urodziła się 26 kwietnia 1995 roku i gra na pozycji centra i silnej skrzydłowej. Ostatni sezon spędziła w tureckim Botas, gdzie w lidze notowała średnio 11,2 punktu i 6,1 zbiórki.

Dlaczego zdecydowałeś się na transfer do Gorzowa?


Po tym, jak całą moją sportową karierą grałam tylko w Turcji, chciałam i musiałam spróbować czegoś innego. Potrzebowałam nowego wyzwania w mojej karierze i dlatego postanowiłam, że spróbuję swoich sił w innej mocnej lidze w Europie. 

 

Jakie są twoje plany i cele na najbliższy sezon?

 

W nowym sezonie przede wszystkim chcę pozostać w 100% zdrowa, a to pozwoli odnosić sukcesy. Jestem konsekwentna, chcę ciężko pracować na sukcesy swoje i zespołów w których gram. Chcę udowodnić sobie i wszystkim, że jestem ważnym graczem w znanych drużynach, które grają o najwyższe cele w swoich ligach.

 

Jakbyś mogła ocenić sama swoją grę, jakie są twoje mocne strony? Co chciałbyś dać nowej drużynie?

 

Cóż, jestem strzelcem... szybkim strzelcem, ale wiem, że mogę pomóc zespołowi też w innych elementach. Będę walczyła dla mojego klubu, tak by z dziewczynami na boisku odnosić sukcesy. Będzie to dla mnie pierwsze doświadczenie w Europie, chcę być lepszą wersją samej siebie i jestem pewna, że udowodnię to w Gorzowie.

 

Co słyszałaś o polskiej lidze? 

Moi znajomi grali już w Polsce, od nich wiem tylko, że jest to bardzo konkurencyjna i trudna liga. Z tego, co słyszałam, Polacy są bardzo gościnni. Jestem pewna, że tą wyjątkową atmosferę poczuję, gdy przyjadę do Polski i zacznę przygotowania do nowego sezonu w Gorzowie. 

 

Jak już powiedziałaś dla Ciebie będzie to pierwszy sezon poza ligą turecką? Skąd taka decyzja i jakie są oczekiwania?

 

Po raz pierwszy wyjeżdżam poza Turcję, to bardzo ekscytujące. Miałam okazję grać w wielu dobrych zespołach w Turcji (Botaş SK, Fenerbahçe i Galatasaray), w każdym sezonie starałam się walczyć o najwyższe cele. Czuję, że Europa przyniesie mi inne doświadczenia, a moja gra będzie przez to jeszcze bardziej dojrzała.

Designed with by jakubskowronski.com