fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Z pierwszym Wiceprezesem KS AZS AJP Gorzów Michałem Kuglerem rozmawialiśmy o ostatniej Gali biznesowej Rodziny Sponsorów, sukcesach zakończonego sezonu oraz planach na kolejny rok.


Za nami gala biznesowa Rodziny Sponsorów naszego klubu. Hasło "Wszyscy gramy w jednym klubie" nie jest przypadkowe, gra z nami już blisko 160 firm. W tych obecnych czasach pozyskiwanie nowych partnerów jest jeszcze trudniejsze?

 

Oczywiście, że teraz pozyskiwanie nowych partnerów to dla nas bardzo trudne zadanie. Tym bardziej dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają. Dziękujemy każdej nowej firmie, która chce nas wspierać i każdemu sponsorowi, z którym przedłużamy umowę na nowy sezon. Wszyscy gramy w jednym klubie – to nie jest przypadkowe hasło. Staramy się, by każda firma, która z nami współpracuje miała korzyści z reklamy, jaką dajemy jako klub. Zespół seniorski, blisko 500 trenujących koszykarek i zespoły młodzieżowe na każdym szczeblu rozgrywkowym, to są duże wydatki finansowe i cieszymy się, że firmy to dostrzegają i nas wspierają. Na ostatnim spotkaniu biznesowym usłyszeliśmy dużo pochwał i wiemy, że firmy chcą współpracować i razem z nami miło spędzają czas, wspierając żeńską koszykówkę, która promuje Gorzów.

 

Co daje sponsorom i parterom uczestnictwo w takich galach i bycie członkiem Rodziny Sponsorów KS AZS AJP Gorzów?

 

To są kontakty i ta rodzinna więź, którą dajemy. Każda z firm, gdy ma „wydać pieniążki” na zakupy, reklamę, inwestycje to wyda je w naszej Rodzinie Sponsorów. Firmy mogą się rozwijać i wspierać rozwój gorzowskiej koszykówki. Kontakty uzyskane przez naszych sponsorów pozostają na lata i każdy czerpie z tego duże korzyści.

 

Sportowo sezon EBLK zakończyliśmy na czwartym miejscu. Czy w tym roku pełnym kontuzji to był plan maksimum dla naszego zespołu?

 

Plan przed sezonem był jasny, by znaleźć się w czołowej czwórce ligi i ten plan zrealizowaliśmy po raz czwarty z rzędu. Wielkie podziękowania dla sztabu szkoleniowego pod wodzą trenera Dariusza Maciejewskiego za osiągnięcie tego celu. Wszyscy wiemy, jaki to był sezon, wyjątkowo trudny i pechowy dla nas. Przez wszystkie swoje lata jak jestem w zawodowym sporcie, nie przeżyłem takiego sezonu, gdzie było tyle kontuzji. Pokonanie w ćwierćfinale wrocławskiej Ślęzy było naszym sukcesem, były to zacięte i wyrównane spotkania. Jestem przekonany o tym, że jeżeli byłoby więcej zdrowia, to sezon zakończylibyśmy na ligowym podium.

 

Były też sukcesy naszej zdolnej młodzieży, Młodzieżowy Puchar Polski i brązowy medal MP U19. Może to jeszcze nie koniec sukcesów, bo przed nami mistrzostwa Polski 3x3?

 

Sukcesy naszej młodzieży bardzo cieszą. Pierwszy raz w historii naszego klubu udało się zdobyć Młodzieżowy Puchar Polski, a zespół pod wodzą trenera Roberta Pieczyraka wywalczył jeszcze brązowy medal mistrzostw Polski U19 i liczę, że to nie ostatni jeszcze sukces w tym roku. W szkoleniu młodzieży idziemy w dobrą stronę, cieszy każdy awans do rozgrywek centralnych mistrzostw Polski. Rozwijamy i szkolimy młodzież, pokazujemy im jak cieszyć się z koszykówki i nasz program „Nauka, Sport, Przyszłość” z każdym sezonem będzie się rozwijał.

 

Nowa hala w Gorzowie z dnia na dzień rośnie w naszych czach? Czy klub już przygotowuje się do gry w tym nowoczesnym obiekcie?

 

Bardzo lubimy grać w naszej kameralnej hali AJP, gdzie odnosiliśmy wszystkie nasze klubowe sukcesy, ale cieszymy się też, że w Gorzowie po tylu latach oczekiwania buduje się nowoczesny obiekty. To hala, która da nam jeszcze większe możliwości marketingowe przy okazji spotkań EBLK i w europejskich pucharach. Taki obiekt daje duże możliwości reklamowe, ekspozycja naszych partnerów i zapewnienie komfortowych warunków do oglądania spotkań. Niewątpliwie jest to dla nas milowy krok w rozwoju klubu i czekamy na zakończenie budowy. Sam z niecierpliwością czekam już na pierwszy mecz w tej nowoczesnej hali, gdzie mam nadzieję, będziemy świętować kolejne sukcesy naszego klubu.

 

Teraz czas na zasłużone wakacje, czy gorący okres pracy przed nowym sezonem?

Praca w klubie to praca każdego dnia. Mamy wakacje od spotkań, ale ciężko pracujemy. Dla mnie to bardzo gorący okres, odnawiamy umowy sponsorskie i partnerskie. Pracujemy też nad kontraktami nowych zawodniczek i to są bardzo ważne kwestie, którymi teraz się zajmujemy. Mamy pełne ręce pracy i już myślimy o nowym sezonie 2022/2023,  na który wszystkich Państwa gorąco zapraszam.

Designed with by jakubskowronski.com