fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

MVP, MVP, MVP! Alanna Smith została wybrana MVP sezonu zasadniczego 2022/2023 Energa Basket Liga Kobiet

 

"Uważam, że za nami bardzo udana runda zasadnicza. Ciężko pracowałyśmy jako drużyna na te zwycięstwa i cieszymy się, że kończymy jako lider. Daje nam to przewagę własnego parkietu, zwłaszcza w tych najważniejszych meczach sezonu. Mamy młody, ambitny i bardzo utalentowany zespół. Mamy również dużą radość, ze wspólnej gry i to widać na boisku. Teraz przed nami najtrudniejsza walka. Play-off to jednak oddzielny rozdział ligi i będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa. Każdy ma teraz takie same szanse, bo walka zaczyna się od zera" - powiedziała dla oficjalnej strony EBLK, Alanna Smith.
 
Alanna Smith całkowicie zdominowała tegoroczny sezon, prowadząc swoją drużynę na sam szczyt ligowej tabeli. Australijka w 19 meczach notowała średnio 21,9 punktu, 9,9 zbiórki oraz 2 asysty (EVAL 28.8 ). Smith w meczu przeciwko MKS Pruszków rzuciła 42 punkty i zebrała 14 piłek, mając EVAL na poziomie 54 – co jest wyrównaniem rekordu Eweliny Kobryn z 2003 roku.
 
W pierwszej "5" sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet znalazły się: Stephanie Mavunga, Erica Wheeler i Zala Friskovec z BC Polkowice, Alanna Smith z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów oraz Sparkle Taylor z Polski Cukier AZS UMCS Lublin.
 
Wyniki głosowania MVP: 
- Alanna Smith (8 )
- Erica Wheeler (2)
- Stephanie Mavunga (1)
 


Wyniki głosowania na pierwszą “5” sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet:
- Erica Wheeler (10)
- Alanna Smith (8)
- Stephanie Mavunga (6)
- Sparkle Taylor (4)
- Zala Friskovec (3)
- Batabe Zempare (3)
- Alexis Jones (3)
- Anna Jakubiuk (2)
- Aleksandra Stanacev (2)
- Lindsay Allen (2)
- Weronika Telenga (2)
- Miroslava Mistinova (1)
- Julia Drop (1)
- Wiktoria Keller (1)
- Natasha Mack (1)
- Zoe Wadoux (1)
- Alesia Sutton (1)
- Jessica January (1)
- Kamila Borkowska (1)
- Marissa Kastanek (1)
- Agnieszka Skobel (1)

* trzy zawodniczki (Batabe Zempare, Zala Friskovec, Alexis Jones) miały taka sama liczbę głosów, ale w gronie laureatów jest ta zawodniczka, której zespół po rundzie zasadniczej jest wyżej w tabeli

 

Designed with by jakubskowronski.com