fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Na inaugurację sezonu 2020/2021 Energa Basket Ligi Kobiet PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów zagra z KS Basket 25 Bydgoszcz. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 16:30 w hali AJP przy ulicy Chopina 52.

Będzie to spotkanie brązowych z srebrnymi medalistkami ostatniego, niespodziewanie szybko zakończonego przez pandemię koronawirusa sezonu. W Bydgoszczy nowym trenerem został Piotr Kulpeksza, który przez wiele sezonów był asystentem trenera Herkta. W składzie została kapitan Elżbieta Międzik oraz Karina Michałek i Edyta Faleńczyk. Na polskie parkiety wróciły Angelika Stankiewicz oraz Julie McBride, jest również znana z gry w Polkowicach Lauren Ervin. Do tego groźna na obwodzie Janessa Jeffery i doskonale znana w Gorzowie środkowa Magdalena Szajtauer.

Koszykarki z Bydgoszczy mają za sobą już pierwsze oficjalne spotkanie, gdzie w Żyrardowie zagrału o Superpuchar i przegrały z VBW Arką Gdynia 96:47. – Grały w tym meczu bez Szajtauer, więc wynik na pewno zaciemnił obraz gry Bydgoszczy. Podświadomie, gdzieś gra z Arką Gdynia dla wielu drużyn może wyzwolić taką sytuację, że się jedzie po pewną porażkę. Wiemy jedno, że jak chcemy rozpocząć sezon bardzo dobrze, czyli od zwycięstwa, musimy skupić się na swojej grzepowiedział trener Dariusz Maciejewski.

- To nie będzie łatwe spotkanie, ale najważniejsze w tym meczu będą punkty. Trzeba zrobić wszystko, by ten mecz wygrać . W jakim to będzie stylu nie wiadomo, cały czas się zgrywamy. Po takiej długiej przerwie będzie dużo nerwowości w grze i tej płynności może zabraknąć. Trzeba charakterem i pomysłem ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyśćdodał trener PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów.

Mocne strony KS Basket 25 Bydgoszcz? – Patrząc na skład bardzo mocny wydaje się obwód. Są gracze, którzy mają bardzo duże umiejętności. Przy takim doborze zawodniczek, mają trzech strzelców zza linii 6,75. Pamiętamy jak ostatnio Ela Międzik w Gorzowie seryjnie rzucała nam trójki. Trzeba będzie też uważać na tablicy, bo Szajtauer i Ervin w meczach sparingowych skakały nam po głowie i przegraliśmy zbiórkę zakończył trener Maciejewski.TRANSMISJA

 

Zasady sprzedaży biletów

Designed with by jakubskowronski.com