fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Na inaugurację sezonu 2020/2021 Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz 75:68. Akademiczki do zwycięstwa poprowadził duet Gustafson i Doyle. Gorzowskie amerykanki zdobyły po 19 punktów.


Pierwszy mecz w sezonie jest zawsze bardzo trudny, a tym bardziej teraz, gdy ostatni sezon został zakończony tak nagle w połowie marca. To miał być mecz walki i był. Karuzela transferowa zmieniła kadry obu zespołów, ale mecz pokazał, że zarówno Gorzów, jak i Bydgoszcz będą tym sezonie grać dobry basket. Patrząc na same statystyki można zobaczyć, jak wyrównany był to mecz. Na desce atakowanej remis, w zbiórkach w całym meczu 31:30 dla gorzowskich akademiczek. Przewagi podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego można szukać w zespołowości, bo w asystach gorzowianki wygrały 23:18. Do mementu, gdy w Bydgoszczy grała Shante Evans, mecz był bardzo wyrównany. Amerykanka z słoweńskim paszportem była transferem last minut i prosto z lotniska pojawiła się w sobotę na wieczornym treningu swojej drużyny. Jak na gracza, który praktycznie z marszu wszedł do zespołu zagrała bardzo dobrze i zdobyła 16 punktów.

Gdzie szukać plusów w PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów? Bardzo dobry mecz zagrały Gustafson i Doyle. Na swoim poziomie, do którego przyzwyczaiła nas w tamtym sezonie zagrała Cheridene Green - 16 punktów i 9 zbiórek. Grą gorzowianek przez blisko 25 minut kierowała Katarzyna Dźwigalska, która na swoim koncie zapisała 6 punktów i 6 asyst. W grze są jeszcze jednak duże rezerwy, co pokazuje dorobek punktowy Agnieszki Kaczmarczyk, czy Agnieszki Szott-Hejmej. W sparingach strzelecki apetyt rozbudziła Hristova i tu w kolejnych spotkaniach też spodziewamy się więcej punktów.

- Dobrze, że ten pierwszy mecz graliśmy u siebie, bo to zawsze są bardzo trudne spotkania. W pierwszej kwarcie graliśmy trochę nerwowo. Poprawiliśmy to, szukaliśmy swojej przewagi w strefie podkoszowej. To był mecz walki. Trzeba się spodziewać, że ten sezon przez pandemię koronawirusa będzie dziwny i rwany. To będzie trudne, trzeba będzie to wytrzymać psychicznie, będą skoncentrowanym - powiedział trener Dariusz Maciejewski. 

- To były fajne zawody. Starałyśmy się walczyć cały mecz, ale to nie wystarczyło. Przegrałyśmy trochę walkę w strefie podkoszowej, z tym miałyśmy problem i trzeba będzie to poprawić. Mamy jeszcze czas, pracujemy i gramy dalej - dodała kapitan drużyny z Bydgoszczy, Elżbieta Międzik. PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - KS Basket 25 Bydgoszcz 75:68 (11:16, 18:14, 22:13, 24:25)

Gorzów: Gustafson 19, Doyle 19, Green 16, Hristova 9, Dźwigalska 6, Szott-Hejmej 3, Owczarzak 3, Kaczmarczyk 0, Matkowska 0

Bydgoszcz: Jeffery 17, Evans 16, Ervin 12, McBride 10, Stankiewicz 4, Szajtauer 3, Międzik 3, Michałek 3
KONFERENCJA PRASOWA

Designed with by jakubskowronski.com