fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W zaległym meczu XIII kolejki Energa Basket Ligi Kobiet do Gorzowa przyjedzie niepokonana w lidze VBW Arka Gdynia. Czy koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów sprawią niespodziankę i wygrają z głównym kandydatem do mistrzowskiego złota? Odpowiedź już w środę 17 lutego, transmisja od 18:00.

 

Ten mecz dostarczy nam kilku ciekawych indywidualnych starć. Pod koszem na Megan Gustafson (średnio 20,4 punktu i 9,9 zbiórki) i Cheridene Green (13,4 i 9) czekać będzie Laura Miškinienė (16,3 i 13) oraz Artemis Spanou (10,4 i 4,6). Na obwodzie strzelca #1 za trzy Alice Kunek (średnio 17,3 punktu, 48% skuteczności) będzie starała się zatrzymać Shatori Walker-Kimbrough (19,2 punktu). Siłą Arki na pewno jest wyrównany skład, bo są jeszcze Marissa Kastanek, Barbora Balintova, Angelika Slamova, które średnio notują w okolicach 10 "oczek" 

"Zespół kompletny, mocna strefa podkoszowa i groźny obwód w rzutach za trzy. Dobry trener, widać tu pomysł na grę. Sprawdzian dla nas, co to da zobaczymy na parkiecie" - mówi trener Dariusz Maciejewski. 

Media

Designed with by jakubskowronski.com