fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W zaległym spotkaniu XIX kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów zmierzą się na wyjeździe z Enea AZS Politechnika Poznań. Początek spotkania w środę o godzinie 19:00, a transmisja będzie dostępna na InStat TV.

 

Zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Zielińskiego zajmuje w ligowej tabeli dopiero 10. miejsce z bilansem 3 zwycięstw i 12 porażek. Nie oznacza to, że drużynę z Poznania można lekceważyć, bo w wielu spotkaniach w końcówkach brakowało im przysłowiowego szczęścia i przegrywali mecze w samej końcówce. Daleko nie szukając, ostatni mecz w Lublinie, gdzie prowadzili 39:30, by ostatnią kwartę przegrać 14:34 i cały mecz zakończył się zwycięstwem "Pszczółek" 92:68. We własnej hali każda drużyna EBLK jest groźnym rywalem i patrząc tylko na wyniki domowych spotkań zespołu z Poznania to ostatnio przegrali z Polkowicami 71:86, Warszawą 63:68, czy Bydgoszczą 55:63.

Słabe wyniki spowodowały, że w trakcie sezonu dokonano różnych zmian personalnych. Nie ma już Taya Davis-Reimer, Danielle McCray, czy Katarzyny Trzeciak. Zakontraktowano Chennedy Carter, która średnio w EBLK notuje 23,7 punktu i 4 zbiórki. Bydgoszcz na Poznań w trakcie sezonu zamieniła Michaela Houser, która teraz zapisuje na swoim koncie średnio 13 punktów i 4,3 asysty. Jedną z liderek od początku sezonu jest Jovana Popović (11 punktów i 4,7 asysty). Na pozycji U23 nie zagra już w tym sezonie kontuzjowana Liliana Banaszak, która grała bardzo dobry sezon i miała średnio 11,3 punktu i 4,7 zbiórki. Pod jej nieobecność na pozycji młodzieżowca minuty powinny dostać Weronika Piechowiak, Aleksandra Żukowska, czy Malina Piasecka. 

 

Stella Johnson odchodzi z AZS AJP Gorzów (CZYTAJ WIĘCEJ)

 

- Przepracowałyśmy ostatni tydzień solidnie. Co prawda nie było naszej młodzieży, bo miała swoje mistrzostwa Polski U19. Przygotowałyśmy się dobrze taktycznie do przeciwnika, poprawiłyśmy słabości, które są w naszej grze. Szykujemy się mocno na kolejne spotkania i jesteśmy świadome, że w Poznaniu łatwo nie będzie. Zespół z Poznania wiele spotkań przegrywa w tym sezonie, ale wiele spotkań przegrywa w końcówkach. One cały czas walczą, mają nową zawodniczkę, która jest liderką ofensywną. Na obwodzie są mocne i to trzeba będzie powstrzymać - powiedziała kapitan Katarzyna Dźwigalska. 

 

 

Designed with by jakubskowronski.com