Jestem niesamowicie zmęczona i bardzo szczęśliwa! Mamy półfinał! fot. Sebastian Stankiewicz / Ślęza Wrocław
Mamy to! Jesteśmy w półfinale Energa Basket Ligi Kobiet! W czwartym meczu serii play-off gorzowianki wygrały 77:70, a całą serię 3:1! W półfinale EBLK rywalem PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów będzie faworyt do mistrzowskiego tytułu BC Polkowice. 

- Jadąc do Wrocławia wiedziałyśmy, że będzie bardzo ciężko. Ślęza przegrała dwa mecze w naszej hali, ale byłyśmy pewne, że u siebie wrocławianki będą strasznie walczyć. W szatni przed meczem rozmawiałyśmy, że musimy być zespołem i musimy razem wyszarpać to zwycięstwo. Do samego końca było nerwowo, Ślęza nie położyła się i walczyła cały mecz. Cieszymy się, bo to my jesteśmy w półfinale - powiedziała kapitan, Katarzyna Dźwigalska.

- Jestem niesamowicie zmęczona i bardzo szczęśliwa. Ten wyjazd do Wrocławia był bardzo trudny. W sobotę porażka, a w niedzielę prawdziwa walka. Brawa dla dziewczyn, byłyśmy razem, po tych wszystkich trudnych sytuacjach. Jesteśmy w półfinale i ten cel został osiągnięty - powiedziała Dominika Owczarzak.
 
- Wrocław rzucił wszystko na jedną kartę. To był dla nich mecz o życie. Albo wygrywają, albo kończą sezon. Były tego świadome i pokazały ogromny charakter. Wielkie brawa dla nich, w kontekście całego sezonu i tej serii, że one naprawdę zasłużyły, by to jedno zwycięstwo mieć. Cieszę się, że nie mają tego drugiego, bo my bardzo chciałyśmy zakończyć tą serię. Pokazały serce i charakter, słowa uznania dla nich, były godnym rywalem w ćwierćfinale - dodała Domino.
 
- Jestem też niesamowicie dumna z mojej młodszej siostry. Oglądałam jej wszystkie mecze MP U17 i słowa uznania dla dziewczyn, bo po pierwszym bardzo ciężkim spotkaniu i słabszym ich meczu, podniosły się i pokazały niesamowity charakter jaki mają w zespole. Kibicuje im z całego serca - zakończyła Dominika Owczarzak
 
 
1KS Ślęza Wrocław - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 70:77 (12:24, 19:13, 14:12, 25:28)
 
Gorzów: Hristova 17, Hurt 17, Jones 17 (10zb), Owczarzak 13, Keller 7, Matkowska 3, Makurat 3
 
Wrocław: Stefańczyk 22, Bright 20, Jakubiuk 12, Drop 11 (10as), Jasnowska 3, Szajtauer 2, Kuczyńska 0
Pełna galeria zdjęć autorstwa Sebastian Stankiewicz / Ślęza Wrocław dostępna jest TUTAJ

Designed with by jakubskowronski.com