"Mieliśmy konkretny jeden cel - wejść do TOP4"
W czwartym meczu serii play-off gorzowianki wygrały 77:70, a całą serię ze Ślęzą Wrocław 3:1 i zapewniły sobie awans do TOP4 Energa Basket Ligi Kobiet! W półfinale EBLK rywalem PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów będzie faworyt do mistrzowskiego tytułu BC Polkowice. Pierwszy mecz już w sobotę o godzinie 19:00 w Polkowicach. 

- Mieliśmy w tym sezonie swoje problemy, ten awans do półfinału to duży sukces. Teraz troszeczkę spadnie z nas ciśnienie i ciężar odpowiedzialności za wynik. Zrobiliśmy ten cel minimum i wszystko jest nadal w naszych rękach -
powiedział trener trener Dariusz Maciejewski.
 
- Mamy teraz dwie szanse, żeby zdobyć medal. Będziemy walczyć, tak jak w spotkaniach ze Ślęzą. Jest to jeden z większych moich sukcesów trenerskich. To jakie mieliśmy problemy i trudne sytuacje w przekroju całego sezonu, to tylko świadczy o tym, że się zahartowaliśmy. Mieliśmy konkretny jeden cel - wejść do TOP4. Teraz możemy już grać z większym luzem i chęcią, by pokusić się o jeden z medali. Mamy trzy sezony EBLK z rzędu medal, jeżeli uda się po raz czwarty, to będzie nasz wielki sukces - dodał na konferencji prasowej, trener PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów.
 
- Cała seria play-off z Ślęzą była bardzo wymagająca. Dobrze, że takie spotkania mieliśmy, bo teraz czeka nas w TOP 4 jeszcze cięższe mecze. Ślęza w każdym meczu z nami grała bardzo dobre zawody. Obu zespołom trzeba pogratulować. Zarówno my, jak i Wrocław w całym sezonie mieliśmy duże problemy z kontuzjami. Dla Ślęzy te piąte miejsce to duży sukces, szczególnie w stosunku do zeszłego sezonu - zakończył trener Dariusz Maciejewski.
 
 
Designed with by jakubskowronski.com