fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Czas na półfinały play-off Energa Basket Ligi Kobiet. Gorzowianki w walce o awans do finału zmierzą się z głównym faworytem do złota w tym sezonie - BC Polkowice. Pierwsze spotkania tej serii play-off w sobotę i niedzielę o godzinie 19:00 w Polkowicach! 

BC Polkowice to zdecydowanie najlepszy zespół tego sezonu na polskich pakietach - zdobyty Suzuki SuperPuchar Polski i Suzuki Puchar Polski oraz bardzo dobra gra w EuroCup Women, gdzie awansowały do TOP8. Liderką zespołu jest wybrana MVP sezonu zasadniczego EBLK Stephanie Mavunga, która średnio notuje 15,3 punktu i 11,4 zbiorki. Gwiazdą zespołu jest pozyskana w styczniu - Erica Wheeler, która średnio notuje 14,2 punktu i 8,2 asysty. Z nią na pokładzie BC Polkowice w polskiej lidze meczu jeszcze nie przegrało! Do tego bardzo dobre Europejki - Artemis Spanou (średnio 12,5 punktu i 6,4 zbiórki) oraz Sasa Cado (średnio 11,8 punktu, przy 42% skuteczności za trzy). 


Na pozycji U23 w tym sezonie bardzo dobrze radzą sobie Aleksandra Zięmborska (średnio 8,3 punktu) oraz Alicja Grabska (5,1), a w polskiej rotacji są jeszcze Weronika Gajda (średnio 7,4 punktu i 6,7 asysty), Klaudia Gertchen (średnio 7,3 punktu i 3,6 zbiórki) oraz Weronika Telenga (średnio 7 punktów i 7 zbiórek).

 

- Wiadomo, że już teraz nie ma łatwych meczów i nie ma tu miejsca na pomyłki. To już jest półfinał i myślę, że każda drużyna czeka na tą chwile przez cały sezon. Na pewno nie będą to łatwe spotkania, nikt tu się nie podda i będzie walczył do ostatniej sekundy. Oczywiście mam nadzieje że rywalizacje zakończymy w trzech wygranych spotkaniach. Wiemy że nie będzie łatwo, ale na naszej hali jesteśmy bardzo mocne i oby wszystko poszło po naszej myśli – powiedziała Klaudia Gertchen.

- Myślę, że seria półfinałowa będzie dla nas bardzo wymagająca. Zdecydowanie to nasz przeciwnik, stawiany jest w roli faworyta. Nie zmieni to jednak, naszego podejścia do starcia z zespołem z Polkowic. Postawimy wszystko na jedną kartę - będziemy walczyć w każdym spotkaniu o pozytywny rezultat! – powiedziała Ania Makurat.

- Polkowice to zespół, który ma gwiazdy ligi w swoim składzie. Mavunga to MVP sezonu zasadniczego, do tego niesamowita Erica Wheeler. Na pewno są zadecydowanym faworytem do złota w tym sezonie. Sezon bez żadnych problemów z kontuzjami w zespole. My nie jedziemy do Polkowic żeby się poddać. Szykujemy się do tych spotkań, mamy w planach jakieś niespodzianki taktyczne. Wiadomo, że musimy ten zespół czymś zaskoczyć. Czy się uda zweryfikuje parkiet. Trzeba być mentalnie bardzo dobrze nastawionym na walkę w tych spotkaniach. Ostatnio tam mecz zupełnie nam nie wyszedł, a nie ma już z nami Kseni, która wtedy była liderem naszego zespołu. W teorii jesteśmy tam skazani na porażkę, ale sport lubi niespodzianki. My nie mamy nic do stracenia. To zespół z Polkowic będzie grał pod presją. One muszą awansować do finału, my możemy - powiedział trener Dariusz Maciejewski. 

 

I MECZ ? 26-03-2022 (sobota) ⏱ 19:00
 
II MECZ ? 27-03-2022 (niedziela) ⏱ 19:00
Designed with by jakubskowronski.com