fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Czas na ostatnią galerię w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet. W walce o brązowy medal po zaciętej walce koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów przegrały z VBW Arka Gdynia 63:69 i zakończyły sezon 2021/2022  na czwartym miejscu.

Mało kto dawał nam jakiekolwiek szanse na walkę z Gdynią w tej trudnej sytuacji kadrowej w jakiej znaleźliśmy się na koniec sezonu. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej w defensywie, mieliśmy pomysł na ten mecz i dziewczyny konsekwentnie go realizowały. Wszystkie pokazały wielki charakter do wali. Wielkie Chapeau bas dla nich. Zagrały bardzo mądrze i agresywnie. Grały z wielką determinacją i nawet jak przegrasz mecz, to będziesz go pamiętał. W tej sytuacji kadrowej jaką mamy te czwarte miejsce i szansa zagrania o medal to dla nas duży sukces - powiedział trener Dariusz Maciejewski.

 

- Ciężki mecz za nami. Gorzów do końca bił się o ten brązowy medal. Gorzów gra bardzo dobrze we własnej hali i ciężko jest tu wygrać. Cieszę się, że dziewczyny znalazły motywację i siłę do walki o ten brązowy medal po przegranym półfinale. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej w obronie i przyszła skuteczność w rzutach z dystansu w najważniejszym momencie - powiedziała trener Jelena Škerović.
 
 
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - VBW Arka Gdynia 63:69 (16:8, 11:21, 21:22, 15:18)
 
Gorzów: Makurat 18, Hurt 18, Jones 17, Matkowska 5, Śmiałek 3, Owczarzak 2, Dźwigalska 0
 
Gdynia: Gustafson 18 (17zb), Begić 11, Kastanek 8, Podgórna 8, Bertsch 7, Bazan 5, Kunek 4, Pavlopoulou 4, Dobrowolska 3, Borkowska 1, Rudzka 0
Designed with by jakubskowronski.com