fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Rodowita gorzowianka, wychowanka naszego klubu i wieloletni kapitan zespołów młodzieżowych Paula Duchnowska zostaje w Gorzowie! Ostatnie sezony dla Pauli były pełne sportowego pecha i dwóch kontuzji zerwania więzadeł w kolanie, ale nadchodzący rok ma być powrotem do koszykówki w barwach PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów!

 

W ostatnim sezonie Energa Basket Ligi Kobiet Paula Duchnowska zagrała w pięciu spotkaniach, zdobyła 12 punktów i miała 5 zbiórek i 3 asysty. Niestety pech podczas meczu w Sosnowcu i uszkodzone więzadła krzyżowe w kolanie spowodowały, że było to ostatnie spotkanie Pauli w sezonie 2021/2022. Przed kontuzją nasza wychowanka wystąpiła też w dwóch spotkaniach I ligi, gdzie zdobyła odpowiednio 25 (5x3) i 14 punktów.

 

- Bardzo mocno trenuje, aby jak najszybciej wrócić na parkiet, ponieważ nie ukrywam okropnie już tęsknie za graniem i nie mogę doczekać się sezonu. Chcę na spokojnie wrócić do formy. Minuty na parkiecie pierwszej ligi pomogą mi w nabraniu pewności siebie i odnalezieniu się po powrocie, a co będzie później pokaże sezon mówi Paula Duchnowska.

 

W barwach naszego zespołu Paula Duchnowska wywalczyła dwa brązowe oraz srebrny medal w Energa Basket Liga Kobiet, brązowy medal MP U16, złoty medal MP U18, trzy srebrne i brązowy medal MP U22 oraz II miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski.


Paula Duchnowska to już jedenasta odkryta karta w składzie na nowy sezon w naszym zespole. Wcześniej kontrakt na sezon 2022/2023 w PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów podpisały Turczynka Tilbe Şenyürek, Australijka Alanna Smith, Francuzka Zoé Wadoux , Wiktoria Keller, Julita Michniewicz, Karolina Matkowska, Julia Bazan, Ewelina Śmiałek , Dominika Fiszer (Owczarzak) i Australijka Chantel Horvat.

 

Designed with by jakubskowronski.com