Rok zaczynamy starciem w Krakowie

Krakowska Wisła Can-Pack będzie pierwszym rywalem gorzowskich akademiczek w 2013 roku. Do Grodu Kraka jedziemy z nadzieją na walkę, bo zwycięstwo jest raczej poza naszym zasięgiem.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów w Krakowie wystąpi już bez Ariany Moorer, która nie znalazła uznania w oczach sztabu trenerskiego i nie wróciła po przerwie świąteczno-noworocznej do Gorzowa. W stolicy Małopolski ekipa prowadzona przez Dariusza Maciejewskiego radzić sobie będzie musiała z jedną nominalną rozgrywającą, Katarzyną Dźwigalską. Oczywiście wspomagać ją będą inne zawodniczki, przede wszystkim Agnieszka Skobel, która już w zeszłym sezonie z powodzeniem prowadziła grę akademiczek.
    
Bez wątpienia faworytem niedzielnego starcia są krakowianki. Tina Charles, Alana Beard, czy Anke De Mondt to zawodniczki których fanom kobiecego basketu nie trzeba przedstawiać. My w obecnej sytuacji o takich koszykarkach możemy tylko pomarzyć. Oba zespoły mają odmienne cele i to na pewno widać będzie na parkiecie. Wisła walczy o tytuł mistrza Polski, a my jesteśmy ligowym średniakiem. - W medale mierzą inni, ale my też mamy swoje cele do zrealizowania. Coś jeszcze mamy do wygrania, o to musimy do końca uparcie walczyć – stwierdził przed meczem szkoleniowiec KSSSE AZS PWSZ Dariusz Maciejewski.

Początek niedzielnego pojedynku w hali przy ul. Reymonta w Krakowie o godzinie 17:00.

Designed with by jakubskowronski.com