fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

To już nasza tradycja i zawsze budowę zespołu na kolejny sezon rozpoczynamy od naszej Pani kapitan. Kasia od początku swojej kariery sportowej związana jest z naszym miastem. W poprzednim sezonie w EBLK Katarzyna Dźwigalska notowała średnio 2,3 asysty, 1,6 punktu i 1,9 zbiórki, a w EuroCup było to 2 punkty, 2,9 zbiórki i 2,1 asysty

 

- Cieszę się, że Kasia poprowadzi jako kapitan nasz zespół w kolejnym sezonie. Z nią w składzie zawsze czuje się komfortowo. Kasia ma niezliczoną liczbę cech, które bardzo cenię, a które coraz bardziej są obce młodym graczom. Lojalność, uczciwość, przywiązanie do klubowych barw, ale przede wszystkim waleczność, nieustępliwość i walkę do końca. Liczę na jej doświadczenie i pokazanie drogi w dorosłą koszykówkę naszej zdolnej młodzieży, która w 50% składu znajdzie się w ekstraklasowej drużynie w nadchodzącym sezonie – powiedział trener Dariusz Maciejewski.

 

Sama pani kapitan nie ukrywa, że po sezonie 2019/2020, gdzie marzyła o zdobyciu brakującego w jej kolekcji złotego medalu rozważała zakończenie sportowej kariery. Czy decyzja o kolejnym sezonie gry na parkietach polskiej ekstraklasy była łatwa?

 

- Decyzja zdecydowanie nie była łatwa, chyba najtrudniejsza jak do tej pory. Przede wszystkim dlatego, że nie wiadomo było czego się spodziewać przed zbliżającym się sezonem, no i chyba dalej nie wiadomo. Po kilku rozmowach z trenerem zaczęłam się zastanawiać, czy może jednak nie dać sobie szansy na zakończenie kariery przy pełnej hali kibiców. Mam nadzieję, że tak będzie i wierzę, że sztabowi trenerskiemu uda się zbudować taki zespół, który pomimo trudnej sytuacji i dużej ilości niewiadomych będzie w stanie walczyć o medale – powiedziała Katarzyna Dźwigalaska.

 

- Moja rola w zespole jest niezmienna od kilku lat. Jestem zawodnikiem zadaniowym i zawsze staram się sprostać stawianym przede mną celom. Wiem też, że jestem ambitna  i potrafię walczyć o  najwyższe cele. Zawsze staram się dawać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że moje  doświadczenie w połączeniu z młodością, która będziemy mieć w zespole pozwoli nam na wiele – dodała kapitan AZS AJP Gorzów

Media

Designed with by jakubskowronski.com