fot. FIBA.COM fot. FIBA.COM

Ksenia Tikhonenko podpisała kontrakt z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów na sezon 2021/2022. Rosjanka urodziła się 11 stycznia 1993 roku, mierzy 192 centymetry i gra na pozycji centra oraz silnej skrzydłowej.

Ostatni sezon Ksenia Tikhonenko spędziła w grającej w EuroLeague Women Nadezhda Orenburg. W lidze rosyjskiej notowała średnio 5,4 punktu i 6,9 zbiórki, a na europejskich parkietach było to 4,7 punktu i 7,8 zbiórki. Rosjanka w przeszłości występowała też w innych mocnych rosyjskich klubach takich jak Spartak Moskwa, czy Dynamo Moskwa. Na swoim koncie ma m.in zwycięstwo w EuroCup Women z Nadezhdą w sezonie 2018/2019.

 

- Po kilku sezonach spędzonych w lidze rosyjskiej potrzebowałam małej zmiany i chciałam zagrać w Europie. Gorzów z wielu ofert jakie otrzymałam zaoferował mi najlepsze warunki do dalszego rozwoju sportowego. Rozmawiałam dużo z moją przyjaciółką Zosią Maigą i powiedziała mi, że uwielbia ten klub i to miasto. Bardzo mi polecała, bym wybrała właśnie AZS i już nie mogę się doczekać, by przyjechać do Gorzowa – powiedziała po podpisaniu kontraktu Ksenia Tikhonenko.

- Przed każdym sezonem stawiam sobie ten sam cel – być zdrowym i szczęśliwym, a wtedy w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo. Uwielbiam grać dla zespołu, dzielić się piłką, pomagać koleżankom na zasłonach, czy asystować. Moją mocną stroną na pewno jest gra pod koszem i zbiórki. Mam nadzieję, że w Gorzowie wykorzystam wszystkie swoje sportowe atuty na boisku i będziemy się razem cieszyć z wielu zwycięstw naszej drużyny – dodała Ksenia Tikhonenko.

 

 

Co mówią liczby o karierze naszej nowej koszykarki?
Rekord punktowy –  35 (w wygranym meczu Dynamo Moskwa z Kazanochka Kazań 58:51)
Rekord zbiórek – 22
Rekord zbiórek w ataku – 11
Rekord zbiórek w obronie – 15
Spotkania z double-double – 61


PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 2021/2022: Dominika Owczarzak, Anna Makurat, Karolina Matkowska, Paula Duchnowska, Courtney Hurt, Ewelina Śmiałek, Ksenia Tikhonenko

Designed with by jakubskowronski.com