fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W lidze NCAA była jedną z gwiazd, uznawana za największy talent bułgarskiej koszykówki, po pierwszym bardzo udanym sezonie spędzonym w Europie w barwach PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów miała liczne oferty z silnych europejskich klubów, ale to właśnie u nas w Gorzowie Borislava Hristova zdecydowała się spędzić kolejny sezon!

„Moim celem na pierwszy rok jako zawodowca jest pokazanie pełnego potencjału jako zawodniczki. Chcę wnieść do drużyny niezbędne elementy, tak by zespół miał udany i pełen sukcesów sezon” – mówiła w sierpniu ubiegłego roku Borislava Hristova przychodząc do naszego klubu z rekordem punktowym 38 w lidze NCAA. Trener Dariusz Maciejewski liczył wtedy na wszechstronność „Bobi” i duże umiejętności w zdobywaniu punktów. Wierzył, że szybko stanie się ważną częścią naszej drużyny i tak było!

 

Na parkietach EBLK Borislava Hristova zdobywała średnio 17,3 punktu, miała też 4,5 zbiórki oraz 2,7 asysty. Z bardzo dobrej strony pokazała się w rozgrywkach EuroCup, gdzie notowała średnio 19,5 punkty i 5,3 zbiórki. Nasza „Bobi” była szóstym strzelcem tych europejskich rozgrywek, które w minionym sezonie wygrała hiszpańska Valencia BC. Wiele mocnych klubów w okresie transferowym biło się o Hristovą, uznane europejskie portale zajmujące się koszykówką praktycznie potwierdziły jej odejdzie właśnie do Valencii, ale Borislava Hristova postawiła na stabilizację i dalszy sportowy rozwój w Gorzowie! Bycie jedną z liderek klubu o uznanej marce, walczącego o najwyższe cele w EBLK i EuroCup było jednymi z wielu powodów, dla których "Bobi" postanowiła w kolejnym sezonie ponownie założyć koszulkę gorzowskiego AZS-u. 
 
- Jestem bardzo podekscytowana nadchodzącym sezonem w Gorzowie. Budujemy bardzo utalentowany zespół z dużym potencjałem i doświadczeniem. Musimy tylko dobrze poukładać wszystkie elementy w całość, ciężko pracować i wierzę, że znowu możemy walczyć o najwyższe miejsca w lidze - powiedziała po podpisaniu kontraktu Borislava Hristova
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 2021/2022: Dominika Owczarzak, Anna Makurat, Karolina Matkowska, Paula Duchnowska, Courtney Hurt, Ewelina Śmiałek, Ksenia Tikhonenko, Borislava Hristova

Designed with by jakubskowronski.com