Drugie starcie w europejskich pucharach

To będzie wyjątkowo zacięty mecz. Oba zespoły – AZS AJP Gorzów i TTT Ryga grają ten sam basket. Druga potyczka w europejskich pucharach nie będzie dla gorzowianek łatwa.

Do naszego miasta przyjeżdża bardzo silna drużyna, złożona z wielu solidnych zawodniczek i posiadająca w swoim składzie kilka gwiazd. W hali przy ulicy Chopina zobaczymy ikonę łotewskiej koszykówki – Guntę Basko, rozgrywającą Shey Peddy i wyśmienicie grająca angielkę - Azanie Stewart . Do tego dochodzą reprezentantki kraju i mamy zespół silny i kompletny.

Dla gorzowianek to nie lada wyzwanie, bo pierwsze co muszą zrobić, to ograniczyć kontratak. - Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, bo my gramy takim samym stylem. Musimy jednak mocno ograniczyć kontrę zespołu przeciwnego, bo jak oglądaliśmy akcje z poprzedniego meczu z zespołem z Rygi, to większość punktów zdobywały właśnie z kontrataku – mówi trener AZS AJP Dariusz Maciejewski.

Kolejnym atutem zespołu z Rygi to strefa podkoszowa. Mają bardzo wysokie zawodniczki - To silny zespół, kompletny Wygrana w pierwszym meczu z silnym tureckim zespołem Besiktas świadczy o tym, że będzie liczył się w tych rozgrywkach – dodaje Maciejewski.

Mecz w Gorzowie w czwartkowy wieczór. Spotkanie z TTT Ryga w drugiej rundzie EuroCupWomen rozpocznie się o godzinni 18:00 w hali sportowej przy ulicy Chopina.

Joomla Extensions