4 drużyny, moc sportowych emocji i tylko jeden zwycięzca! ? Już teraz zobaczcie przedsmak tego, co dla Was przygotowaliśmy w ramach koszykarskiego projektu Po Mocnej Stronie, wspólnie z Keepthebeat!

 

Gotowi na jeszcze więcej wrażeń? Zostańcie z nami i dołączcie do wydarzenia Po Mocnej Stronie, by nie przegapić premierowych odcinków serii! To, co widzimy się regularnie? 

Od stycznia wzmacnia nas Jasmine Thomas!

środa, 11 grudzień 2019 21:15

Drużyna PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów w tym sezonie chce grać o wysokie cele. Dzięki staraniom zarządu klubu i sztabu szkoleniowego od stycznia w naszym zespole będzie grać złota medalistka i MVP ostatnich finałów EBLK - Jasmine Thomas.


- To duży sukces naszego klubu, że wygraliśmy rywalizację z innymi klubami w Europie i Jasmine Thomas będzie reprezentować nasze barwy – powiedział wiceprezes klubu Michał Kugler.

 

Thomas zastąpi w naszym zespole młodą Chloe Jackson, która miała podpisany kontrakt do końca grudnia. Thomas w poprzednim sezonie grając w CCC Polkowice została wybrana MVP finałów, zdobywała średnio 16,3 pkt, miała też 6 zbiórek i 6,3 asysty na mecz. W WNBA rozegrała już 304 spotkania, w 248 meczach wychodziła w pierwszej piątce. Statystycznie w całej karierze notowała średnio: 9,5 pkt, 25,7 minuty, 3,6 asysty, 2,9 zbiórki. W ostatnim sezonie grała w finałach WNBA i zdobywała średnio 11,1 pkt, dokładała też 5,1 asysty.- Chcemy w tym roku grać o wysokie celne w Energa Basket Lidze Kobiet. Wykorzystaliśmy zapis w kontrakcie i od stycznia wzmocni nas Jasmine Thomas. Potrzebujemy jakości i doświadczenia na pozycji rozgrywającej. Wierzę, że Thomas pomoże nam w walce o kolejny medal w polskiej ekstraklasie – powiedział trener Dariusz Maciejewski.

 

Chloe Jackson będzie bronić barw naszego zespołu do końca roku 2019 i wystąpi w spotkaniach EBLK z CCC Polkowice i AZS Uniwersytet Gdański.-  Dziękuję Chloe Jackson za ciężką prace na treningach i występy w naszym zespole. To młoda i utalentowana koszykarka, której życzę powodzenia w dalszej karierze – zakończył trener Maciejewski.

Botas pokonany i mamy awans z pierwszego miejsca!

czwartek, 05 grudzień 2019 19:58

W ostatnim meczu fazy grupowej EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów pokonały na wyjeździe turecki Botas SK 83:49. Liderką akademiczek w tym meczu była Cheridene Green, która zdobyła 20 punktów i miała 11 zbiórek. Dzięki temu zwycięstwu gorzowianki awansowały do play-off z pierwszego miejsca. Rywalem w pierwszej rundzie play-off rosyjskie WBC Enisey.

 

Pierwsze akcje nie przyniosły punktów po obu stronach boiska, a wynik po minucie akcją pod koszem otworzyła Hollingsworth. Do remisu doprowadziła Copper, a po dwóch skutecznych akcjach Bas było 7:4. Po naszej stronie dobrze radziła sobie Cheridene Green i to właśnie po jej akcji wyszliśmy na prowadzenie 10:9. Wynik przez większość pierwszej kwarty oscylował w okolicach remisu. Na minutę przed końcem po indywidualnej akcji Prezelj koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów objęły prowadzenie 18:13. Na to trójką odpowiedziała Bas, a w ostatniej akcji przed końcem kwarty po zbiórce w ataku trafiła Maiga i było 20:16 dla gorzowianek.

 

Na początku drugiej kwarty po trafieniu Jackson i punktach Prezelj przewaga akademiczek wzrosła do siedmiu punktów. Gorzowianki przez kolejne minuty kontrolowały przewagę, a po kolejnej udanej akcji Chloe Jackson na trzy minuty przed przerwą zrobiło się 33:25. W końcówce na trafienie Bas odpowiedziała Juskaite i było 37:30 dla koszykarek InvestInTheWest ENEA Gorzów.

 

Po przerwie znakomite otwarcie trzeciej kwarty i seria 7:0 gorzowianek. Strzelecką niemoc Botasu przerwała celną trójką Bas. Po kolejnej udanej akcji pod koszem Green akademiczki wyszły na prowadzenie 49:33. Mocna gra w obronie i mądry wybór gier w ataku zaowocował na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty i punktach Maigi powiększeniem prowadzenia do +21 punktów. W końcówce z osobistych trafiła jeszcze Green i po rewelacyjnej trzeciej kwarcie (24:7) było 61:37.

 

To nie było jeszcze nasze ostatnio słowo w tym meczu. Na otwarcie czwartej kwarty po punktach Prezelj, Maigi i Copper seria 6:0 i prowadzenie już +30 (67:37). To nie był jeszcze koniec, kolejne udane akcje w ataku i bardzo dobra gra w obronie powiększyły serię do 14:0! W końcówce meczu obaj trenerzy zagrali już szerokimi składami. Koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów pokonały na wyjeździe turecki Botas SK 83:49 i awansowały do play-off EuroCup Women z pierwszego miejsca w grupie.

 

- Po zwycięstwie Brna wiedzieliśmy, że gramy nie tylko o awans, ale też o pierwsze miejsce w grupie. Mocno porozmawialiśmy z zespołem i określiliśmy plan, który realizowaliśmy w tym meczu. Graliśmy od początku szybką koszykówkę, bo rywal miał krótszą ławkę i graliśmy na jego wymęczenie. W trzeciej kwarcie już rozstrzygnęliśmy ten mecz. Graliśmy jako zespół bardzo dobre zawody i każdej z dziewczyn należą się pochwały za to spotkanie – ocenił mecz trener Dariusz Maciejewski.

 

Botas SK - InvestInTheWest ENEA Gorzów 49:83 (16:20, 14:17, 24:7, 12:22)

 

Green 20, Copper 14, Prezelj 14, Maiga 12, Jackson 8, Juskaite 7, Kaczmarczyk 4, Keller 4, Dźwigalska 0, Matkowska 0

12 pytań do... Aleksandry Kuczyńskiej

czwartek, 05 grudzień 2019 07:07

12 pytań do…  to nasza nowość na ten sezon. Chcemy, żeby kibice mogli poznać koszykarki naszego klubu z nieco innej strony. Tym razem koszykarka pierwszoligowej ENEA AZS III Gorzów - Aleksandra Kuczyńska zdradza swoją ulubioną potrawę i wymarzone miejsce na wakacje. 

 

1) Jak zaczęła się Twoja przygoda z koszykówką?

Gdy trenowałam lekkoatletykę trener w Tarnowie namówił mnie i moja siostrę na granie w kosza. W pewnym momencie trenowalysmy oba sporty na raz więc trzeba było wybierać i tak zaczęła się nasza przygoda. Nie żałuję podjętej decyzji.

2) Co jest najpiękniejszego w tym sporcie?

Najpiękniejsze są emocje, które przeżywamy na każdym meczu, ksztaltowanie przez koszykówkę naszego charakteru oraz bycie częścią drużyny. Wspaniała jest też możliwość poznania tylu nowych osób w naszym życiu oraz zwiedzenia innych krajów.

3) Jak przygotowujesz się do meczu? Masz jakieś swoje rytuały?

Nie mam żadnego rytuału. Skupiam się i koncentruje na meczu.

4) Gdyby nie koszykówka to?

Na pewno inny sport, byłaby to raczej lekkoatletyka, chociaż w dzieciństwie zawsze marzyłam, żeby być weterynarzem.

5) Ulubiony film/serial?

Ulubiony film to "Love, Rosie", a serial "Prison Break"

6) Jakiej muzyki słuchasz?

Nie mam wybranego typu muzyki. Co mi się spodoba, to słucham. Dużo też zależy od tego, jaki mam humor.

7) Wymarzone miejsce na wakacje?

Miejsce w Afryce, gdzie miałabym możliwość zobaczyć dzikie zwierzęta i poznać tamtejszych ludzi.

8) Hobby lub sposób na spędzanie wolnego czasu?

Spędzanie czasu z rodziną oraz znajomymi. Czasem lubię poczytać książki. Lubię też gotować, jak znajdę na to czas.

9) Ulubiona potrawa?

Zdecydowanie Cannelloni od mojej mamy

10) Marzenia i plany na przyszłość? 

Moim marzeniem jest grać zawodowo w koszykówkę i być szczęśliwa. Takim mniejszym to pojeździć kiedyś konno

11) Sportowy idol? Wzór do naśladowania?

Nie mam nikogo takiego.

12) Motto życiowe?

"If there is a will, there is a way" i "Smile, because life is beautiful"

Kalendarz już w sprzedaży!

poniedziałek, 02 grudzień 2019 12:11

Twój Gorzów, Twoja drużyna - to hasło kalendarza 2020 koszykarek PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów. W styczniu przywita Was zdjęcie grupowe naszego zespołu, a kolejne karty kalendarza to zdjęcia koszykarek w różnych miejscach Gorzowa - od bulwaru po skwer przy Kłodawce. Cena kalendarza  - 25 zł

 

JAK KUPIĆ?

W celu nabycia kalendarza należy przyjść do siedziby klubu przy ulicy Chopina 52. Kalendarze będą sprzedawane od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

#TwojGorzowTwojaDruzyna - KONKURS

wtorek, 03 grudzień 2019 13:31

Koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów wzięły udział w sesji zdjęciowej  #TwojGorzowTwojaDruzyna, której efekty możecie oglądać na naszym Facebooku i  Instagramie. Chcesz wygrać koszulkę z autografami koszykarek? Zadanie jest bardzo proste!

Zadanie konkursowe polega na zrobieniu zdjęcia na terenie Gorzowa Wielkopolskiego z dowolnym gadżetem klubu KS AZS AJP Gorzów - szalikiem, czapką, itp. albo elementem wykorzystywanym do kibicowania gorzowskim koszykarkom (np. flaga, własnoręcznie zrobiony transparent, koszulka). Prace konkursowe należy wysłać do 25.12.2019 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

REGULAMIN KONKURSU „Twój Gorzów, Twoja Drużyna”

 POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem Konkursu jest KS AZS AJP Gorzów, z siedzibą w Gorzowie przy ul. Teatralnej 25 zwanym dalej Organizatorem.
 2. Konkurs KS AZS AJP Gorzów pt. „Twój Gorzów, Twoja Drużyna”, zwany dalej Konkursem, jest skierowany do kibiców żeńskiej koszykówki i mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego.
 3. Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
 4. Regulamin Konkursu, zwany dalej Regulaminem, jest dostępny w siedzibie Organizatora oraz na stronie azsajpgrorzow.pl.
 5. Przystępując do Konkursu uczestnicy akceptują zasady zawarte w Regulaminie.
 6. Prawo udziału w Konkursie przysługuje wyłącznie osobom spełniającym warunki określone w Regulaminie.

CEL KONKURSU

Celem Konkursu jest:

 • Szeroko rozumiana promocja klubu i zainteresowanie kolejnych grup odbiorców kibicowaniem gorzowskim drużynom koszykówki.
 • Włączenie się w realizowaną przez Miasto Gorzów kampanię promocyjną „Gorzów Stąd Jestem”.

PRZEDMIOT KONKURSU

 1. Zadanie konkursowe polega na zrobieniu zdjęcia na terenie Gorzowa Wielkopolskiego z dowolnym gadżetem klubu KS AZS AJP Gorzów tj. szalikiem, czapką, itp. albo elementem wykorzystywanym do kibicowania gorzowskim koszykarkom (np. flaga, własnoręcznie zrobiony transparent, koszulka itp.).
 2. Prace konkursowe należy wysłać do 25.12.2019 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Praca konkursowa oprócz zdjęcia powinna zawierać imię i nazwisko autora.

CZAS TRWANIA KONKURSU

Konkurs „Gorzów Stąd Jestem” będzie przeprowadzony w dniach 25.11.2019 – 12.01.2019

UCZESTNICY KONKURSU

 1. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie posiadające miejsce stałego zamieszkania w Polsce oraz pełną zdolność do czynności prawnych. Udział osób niepełnoletnich w konkursie wymaga zgody rodzica albo opiekuna prawnego.
 2. Z uczestnictwa w Konkursie wyłączeni są pracownicy Organizatora.
 3. Podanie nieprawdziwych danych osobowych, złożenie nieprawdziwych oświadczeń, naruszenie przepisów prawa, etykiety lub dobrych obyczajów w związku
  z uczestnictwem w Konkursie upoważnia Organizatora do wyłączenia Uczestnika
  z Konkursu oraz powoduje utratę prawa do Nagrody, nawet w przypadku spełnienia innych wymagań przewidzianych postanowieniami Regulaminu.

KOMISJA KONKURSU

Komisja Konkursu jest  powołana przez Organizatora i składa się z 3 osób, reprezentujących Organizatora Konkursu. Komisja nadzoruje przebieg Konkursu, jak również dba o przestrzeganie zasad Regulaminu przez Uczestników Konkursu oraz rozstrzyga wszelkie spory.

NAGRODY, SPOSÓB ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU, PODANIE WYNIKÓW

 1. W konkursie nagrodzone zostaną dwie osoby, zwane dalej Laureaci Konkursu.
 2. Wyboru pierwszej nagrody dokonają zawodniczki KS AZS AJP Gorzów, które wystąpiły w sesji zdjęciowej zapowiadającej konkurs, oceniając przede wszystkim kreatywność Uczestników i zgodność z tematyką konkursu.
 3. Drugi Laureat wyłoniony zostanie w drodze głosowania fanów strony AZS AJP Gorzów na Facebooku. Laureatem zostanie osoba, której zdjęcia zyska najwięcej polubień.
 4. Nagrodą w konkursie jest koszulka „Gorzów Stąd Jestem” z autografami drużyny PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wlkp.
 5. Ocena Prac konkursowych oraz ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 12.01.2019, poprzez umieszczenie stosownej informacji na stronie internetowej azsajpgorzow.pl Organizator bezpośrednio po ogłoszeniu wyników powiadomi zwycięzców o czasie i szczegółach związanych z przekazaniem nagrody. Informacja o rozstrzygnięciu Konkursu, w tym imiona i nazwiska laureatów, zostaną upublicznione  na stronie: www.azsajpgorzow.pl.  

PRAWA i OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW I ORGANIZATORA

 1. Przystępując do Konkursu każdy Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego Regulaminu oraz jednocześnie oświadcza, iż spełnia wszystkie niezbędne warunki uczestnictwa.
 2. Uczestnik Konkursu przystępując do udziału w Konkursie oświadcza, że przysługują mu prawa autorskie do nadesłanego zdjęcia oraz, że nie narusza praw autorskich osób trzecich. Uczestnicy Konkursu ponoszą odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich wynikające z tytułu wykorzystania materiałów jako własnych.
 3. Uczestnik Konkursu, przystępując do udziału w Konkursie wyraża zgodę
  na wykorzystanie przez Organizatora opublikowanego zdjęcia pod postem zapowiadającym konkurs na potrzeby działań promocyjnych realizowanych przez Organizatora.

ZASADY POSTĘPOWANIA REKLAMACYJNEGO

 1. Reklamacje dotyczące Konkursu należy przedstawić Organizatorowi poprzez: e­mail (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w terminie 3 dni od ogłoszenia Laureatów Konkursu.
 2. Reklamacje przesłane po upływie powyższego terminu nie będą rozpatrywane.
 3. Organizator, w terminie 7 (siedmiu) dni od otrzymania reklamacji, rozpatrzy zgłoszoną reklamację i poinformuje zgłaszającego o zajętym stanowisku.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Laureatom Konkursy, oprócz nagród przewidzianych Regulaminem, nie przysługuje żadne dodatkowe wynagrodzenie.
 2. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za powstałe szkody spowodowane podaniem nieprawdziwych danych, bądź innego typu nieprawidłowości po stronie Uczestnika.
 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędy i uchybienia osób lub podmiotów trzecich i wynikłe z nich ewentualne opóźnienia, bądź nieprawidłowości w przebiegu Konkursu.
 4. Wszelkie opisy Konkursu wykorzystane w materiałach reklamowych oraz promocyjnych niniejszego Konkursu mają wyłącznie charakter ogólny i informacyjny. Moc wiążąca posiada jedynie niniejszy Regulamin w całej swojej treści.
 5. Wszelkie kwestie nieuregulowane niniejszym Regulaminem reguluje Kodeks cywilny.
 6. Wszelkie ewentualne spory, które mogą powstać w związku z uczestnictwem w Konkursie, których polubowne rozwiązanie okaże się niemożliwe, będą rozstrzygane przez sąd powszechny.

 

 

 

Strona 1 z 56
Strony internetowe