Ruszamy z przygotowaniami do MP U18 (ZDJĘCIA)

poniedziałek, 27 lipiec 2020 16:30

Cel na ten sezon się nie zmienił, tylko termin realizacji się trochę przesunął! Koszykarki Enea AZS AJP Gorzów po wakacyjnej przerwie spotkały się na pierwszym treningu. Teraz 5 tygodni intensywnych przygotowań do turnieju finałowego mistrzostw Polski U18.

Reprezentacja Polski 3x3 z Agnieszką Szott-Hejmej wygrała Final 3x3 Chance Tour w Pradze, który był jednym z elementów przygotowań kadry do mistrzostw Europy. Team Poland 1 w składzie Agnieszka Szott-Hejmej, Klaudia Sosnowska, Marta Mistygacz oraz Martyna Cebulska w finałowym spotkaniu pokonał 16:11 team VVA (Pamela Effangova, Tereza Motyčáková, Gabriela Mervínská, Petra Pospíšilová).Wyniki Team Poland 1

Team Poland 1 - Torzo 20:10

Team Poland 1 -  Hvězdice z Brna 19:17

(ćwierćfinał) Team Poland 1 - Ballers Paradise 17:13

(półfinał) Team Poland 1 - CZE U23 11:5

(finał) Team Poland 1 - VVA 16:11- Wygraliśmy turniej, ale nie było łatwo, bo na finał do Pragi przyjechały mocne drużyny. Razem ciężko zapracowaliśmy na ten sukces. Jestem bardzo dumna z wszystkich naszych drużyn. Nie obiecujemy, że za każdym razem będziemy wygrywać, ale na bank za każdym razem będziemy walczyć. Dużo pracy przed nami, ale my lubimy ciężko pracować. Za dwa tygodnie widzimy się na kolejnym turnieju 3x3 - powiedziała Agnieszka Szott-Hejmej.W meczu o 3. Miejsce Team Poland 4 (Aleksandra Zięmborska, Martyna Jasiulewicz, Sylwia Siemienas, Weronika Papiernik) przegrał 9:13 z drużyną Czech U23, a Team Poland 3 (Anna Pawłowska, Karolina Stefańczyk, Magdalena Parysek-Bochniak, Marta Marcinkowska) przegrał 15:21 w ćwierćfinale z późniejszymi finalistkami VVA.

Reprezentacja Polski 3x3 z Agnieszką Szott-Hejmej w sobotę będzie rywalizować w turnieju Final 3x3 Chance Tour w Pradze, który jest jednym z elementów przygotowań do mistrzostw Europy. Oglądamy i trzymamy kciuki za biało-czerwone!

 

Team Poland 1: Agnieszka Szott-Hejmej, Klaudia Sosnowska, Marta Mistygacz i Martyna Cebulska

Team Poland 3: Anna Pawłowska, Karolina Stefańczyk, Magdalena Parysek-Bochniak, Marta Marcinkowska

Team Poland 4: Aleksandra Zięmborska, Martyna Jasiulewicz, Sylwia Siemienas, Weronika Papiernik

 

Drużyna z Agnieszką Szott-Hejmej w grupie A zmierzy się z Torzo (w składzie m.in z Danielą Pokorná z Sparty Praga i Karolína Kuthanová, która w sezonie 2011/2012 była w składzie USK Praga) oraz z Hvězdice z Brna (w składzie m.in z Kamila Hošková z Slavia Praga, Tereza Vitulová grająca w NCAA w Wyoming oraz Tereza Zítková z włoskiego Ponzano).

Team Poland 3 w grupie zagra z Slávie OU (godz. 13:40), BBO (10:20) i Savages (12:20), a Team Poland 4 zmierzy się z Ibiza Girls, w składzie z Niemkami Hartmann, Kaprolat i Kucera (11:00), Ballers Paradise z Niemkami Rodefeld, Zdravevska i Wolff (12:20) oraz Vydýchané z lavičky w składzie Słowaczki Bertovic, Pribulova, Felixova i Riecka (13:00)Terminarz spotkań Team Poland 1

 

10:20  Team Poland 1 - Torzo

11:40  Team Poland 1 -  Hvězdice z Brna

14:50 lub 15:10 ew. ćwierćfinał 

16:15 ew. półfinał TV

17:00 lub 17:15 ew. mecz o 3. miejsce lub finał TV

 

 

 

 

Czekamy na halę! Rusza przetarg!

piątek, 24 lipiec 2020 13:00

 Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka Sp. z.o.o ogłosiło przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej w Gorzowie! Oferty można składać do 22 września 2020.

 

Budowa hali sportowo-widowiskowej to jedna z bardziej wyczekiwanych inwestycji w Gorzowie. To również bardzo ważna inwestycja dla dalszego rozwoju sportu w naszym mieście. Budowa hali ma zostać sfinansowana z pieniędzy miasta Gorzów Wlkp. oraz dofinansowana kwotą 22,5 mln zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

- Bardzo lubimy grać w naszej kameralnej hali AJP. Czujemy się w niej bardzo dobrze i jesteśmy zadowoleni ze współpracy z uczelnią, która będzie kontynuowana, bo mamy bardzo dużo grup młodzieżowych. Nowoczesna hala jest nam jednak niezbędna do dalszego rozwoju klubu. Mamy od FIBA tylko warunkową zgodę na rozgrywki europejskie. Jako jedyna gorzowska drużyna grająca na arenie międzynarodowej, chcemy gościć najlepsze drużyny z Europy w nowoczesnej hali powiedział wiceprezes AZS AJP Gorzów, Michał Kugler.

 

-  Ogłoszony przetarg to bardzo dobra decyzja władz miasta, z prezydentem Jackiem Wójcickim na czele. Teraz musimy wierzyć, że znajdzie się wykonawca, który spełnia wszystkie wymagania. Po wyborze oferty czekamy na pierwszą wbitą łopatę pod budowę hali. Chcemy jako AZS AJP Gorzów, być jeszcze lepszą wizytówką naszego miasta. Naszą ambicją jest za kilka sezonów ponownie zagrać z Eurolidze. Ten obiekt zapewni też komfort dla naszych kibiców i sponsorów, którzy oglądają nasze spotkania. Jako klub, od razu po rozpoczęciu budowy hali zaczniemy szereg akcji marketingowych, tak by na pierwszym meczu naszych koszykarek w hali był komplet publiczności – dodał Michał Kugler. -  Nowoczesny obiekt, gdzie przy arenie głównej znajduje się pełnowymiarowa hala treningowa spełnia wymagania międzynarodowych federacji. Pozwoli nam to rozgrywać międzynarodowe zawody nie tylko w naszej dyscyplinie (np. siatkówka, piłka ręczna, futsal) . Jako klub, będziemy starali się wzorem węgierskiego Sopronu, gościć co roku jedną z międzynarodowych imprez koszykarskich rangi seniorskiej lub młodzieżowej - powiedział trener Dariusz Maciejewski. 

 

Hala - według koncepcji architektonicznej - ma mieć 5 027 miejsc, w tym około 2 600 stałych miejsc dla kibiców. Będzie miała dodatkową rozkładaną trybunę, co pozwoli pomieścić w hali ponad 5 000 widzów. Hala miałaby służyć nie tylko sportowcom, ale też np. do koncertów. Jedna z sal rozgrzewkowych została tak zaplanowana, by w razie potrzeby służyć za scenę. Hala ma zostać zbudowana tuż obok basenów Słowianki.

 

Budynek hali widowiskowo-sportowej będzie wizualnie nawiązywał do Słowianki, aby cały kompleks był ze sobą spójny. Natomiast sama hala będzie podzielona na kilka stref m.in. z areny głównej, czy sali rozgrzewek wykorzystywanej przez SMS oraz sali konferencyjnej. Hala ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, by móc w niej rozgrywać zawody międzynarodowe.

 

PRZETARG - BUDOWA HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Trenerzy kadr zadowoleni ze zgrupowań

wtorek, 21 lipiec 2020 13:00

Nasze koszykarki zakończyły zgrupowania reprezentacji Polski U20 i U18! W Gniewinie trenowała kadra U20 (Wiktoria Kuczyńska, Aleksandra Kuczyńska, Weronika Dudek, Ewelina Śmiałek i Joanna Kobylińska), a rolę asystenta trenera głównego pełnił trener Janusz Kopaczewski. W Kielcach na zgrupowaniu kadry U18 ciężko trenowały Martyna Kurkowiak,Gabriela Lebiecka, Julita Michniewicz i Daria Ryzińska.

 

Wobec odwołania przez FIBA wszystkich mistrzostw Europy, głównym punktem lipcowego zgrupowania były dwa mecze kontrolne z seniorską reprezentacją. - To było cenne doświadczenie. Jako sztab szkoleniowy jesteśmy zadowoleni z przebiegu 6 z 8 kwart sparingów. Dodatkowa presja związana z rywalizacją w warunkach meczowych bardzo się nam wszystkim przydała. Widać było po dziewczynach, że są głodne gry po tak długiej przerwie wymuszonej przez COVID-19. Jesteśmy bardzo zadowoleni, dziewczyny były bardzo zaangażowane. Swoją determinacją i etosem pracy udowodniły, że zasłużyły aby znaleźć się na zgrupowaniu reprezentacji Polski - powiedział główny trener kadry U20, Krzysztof Szewczyk

 

Również trener Marek Lebiedziński jest zadowolony z pracy kadrowiczek na zgrupowaniu w Kielcach. - Bardzo się cieszę że pomimo jeszcze niepewnej sytuacji związanej z pandemią zgrupowanie w Kielcach się odbyło. W zgrupowaniu brało udział 19 zawodniczek, dla których był to powrót do treningów po bardzo długiej przerwie. Dużą część czasu na treningu poświęciliśmy na doskonalenie techniki indywidualnej ataku i obrony. Pracowaliśmy także nad założeniami obrony zespołowej oraz w mniejszym stopniu nad rozwiązaniami ofensywnymi. Zawodniczki w trakcie całego pobytu w Kielcach były bardzo zaangażowane w każdy trening, a poza boiskiem potrafiły się dobrze zintegrować tworząc świetną atmosferę - powiedział dla pzkosz.pl, Marek Lebiedziński, główny trener kadry U18

 

Sztaby szkoleniowe mają nadzieję, że nie było to ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski U20 i U18 kobiet w 2020 roku. Jest szansa, że podczas okienka reprezentacyjnego kadra spotka się na cztery bądź pięć dni w listopadzie.

Mamy brąz!

poniedziałek, 20 lipiec 2020 15:30

Podczas Zwyczajnego Sprawozdawczego Walnego Zebrania Delegatów Polskiego Związku Koszykówki, które odbyło się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, wręczone zostały puchary i medale za sezon 2019/20 Energa Basket Ligi Kobiet. 

 

Nagrody wręczali Danuta Dmowska-Andrzejuk, Minister Sportu, Adrianna Sikorska, Wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji oraz Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Związku Koszykówki i Polskiej Ligi Koszykówki SA. Puchar i brązowy medal za sezon 2019/2020 odebrał wiceprezes AZS AJP Gorzów Robert Pieczyrak.

 

- Cieszę się, że koszykówka cały czas się rozwija. We wrześniu cieszyliśmy się z ósmego miejsca w MŚ w Chinach, a w styczniu z drużyny roku. Dziś podsumowujemy sezon 2019/2020. Serdeczne podziękowania dla całego środowiska, które w tych trudnych czasach wykazało się dużym zrozumieniem sytuacji. Przed nami igrzyska olimpijskie w Tokio. Liczę, że polska koszykówka będzie mocnym akcentem, gdyż przed nami kwalifikacje reprezentacji seniorów oraz 3x3. Gratuluję 2019 roku i życzę kolejnych sukcesów w kolejnych latach - powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk

Strona 1 z 70

gorzow ajp enea foxy prosupport Kariera na Plus gbs gorzow budnex covers KDF Podatki woinski-spa berg-solutions biernat-transport

Designed with by jakubskowronski.com