W piątek 16 kwietnia z rąk wiceprezesa zarządu Polskiego Związku Koszykówki Pana Eugeniusza Kijewskiego, drużyna PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów odebrała brązowe medale za sezon 2020/2021. Jest to siódmy medal w historii naszego klubu. 

 

 

Nietypowa dekoracja, ale mamy brąz!

piątek, 16 kwiecień 2021 19:00

Dziewczyny lubią brąz! W pustej hali, bez kibiców odebraliśmy brązowe medale z rąk wiceprezesa zarządu PZkosz Eugeniusza Kijewskiego. Cieszymy się z sukcesu jakim jest siódmy medal w historii klubu, ale brakowało nam Was podczas dekoracji! Mamy nadzieję, że to ostatnia taka dekoracja bez Was, najlepszych w Polsce kibiców koszykówki!

Marzenie o medalu spełnione! (WYWIAD)

piątek, 16 kwiecień 2021 12:30

Z wiceprezesem AZS AJP Gorzów Michałem Kuglerem rozmawialiśmy o zakończonym sezonie, w którym koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2020/2021.

 

Piotr Kaczmarek: W czwartek rano myślami byliśmy jeszcze przy decydującym starciu o brąz. Decyzją PZKosz tego meczu nie będzie, ale mamy brązowy medal, czyli to, co wywalczyliśmy w rundzie zasadniczej (III miejsce)

 

Michał Kugler: To kolejny znakomity sezon naszego zespołu. Jako zarząd klubu jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku. Tym bardziej, że tylko dwa kluby w Polsce – Gdynia i Gorzów w ostatnich trzech latach stawały na podium EBLK.  Jako jedyny klub w Polsce zagraliśmy w tegorocznej edycji EuroCup Women i po raz trzeci z rzędu graliśmy w play-off tych rozgrywek. Dotarliśmy do 1/8, gdzie grając bez naszego lidera zespołu Megan Gustafson, po walce przegraliśmy, z jego wicemistrzem - zespołem Reyer Venezia. Osiągnięcie tego wyniku nie byłoby możliwe gdybyśmy nie byli prawdziwym monolitem. Chciałbym podziękować wszystkim moim kolegom z zarządu za ciężką pracę i znakomitą współpracę. Wielkie słowa uznania należą się przede wszystkim dla zawodniczek i naszego całego sztabu szkoleniowego pod wodzą trenera Dariusza Maciejewskiego. To jest ich kolejny wielki sukces. Zbudowaliśmy bardzo dobry zespół za znacząco mniejsze pieniądze przeznaczone na płace zawodniczek. Mądrze i ciężko pracowali przez cały sezon, gdzie skuteczną końcówką sezonu zasadniczego wskoczyliśmy na podium ligi. To było fantastyczne. Warto podkreślić, że w 12 osobowym składzie zespołu EBLK mamy, aż 4 rodowite gorzowianki. 

 

Przez liczne obostrzenia związane z COVID-19 był to był najtrudniejszy sezon?

W tym sezonie, gdzie zawsze z tyłu głowy mieliśmy pandemię koronawirusa, było bardzo ciężko. W każdym aspekcie pracy klubu. Ten medal ma dla nas szczególną wartość. Wszyscy się mocno wspieraliśmy i pracowaliśmy na ten sukces. Sztab szkoleniowy, zarząd i cały zespół – pokazaliśmy, że w tych trudnych czasach jesteśmy razem. Brązowy medal, po pięknej grze w play-off, gdzie wygraliśmy 3:0 z Poznaniem i po walce przegraliśmy 1:3 z CCC Polkowice, które teraz pokazuje swoją znakomitą dyspozycję remisując w serii finałowej z faworyzowaną Arką Gdynia.

 

Ta cisza w hali nie przerażała? Gra w pustej hali bez kibiców zabrała emocje?

Wspólnie z zawodniczkami, trenerami i zarządem klubu postanowiliśmy ten medal dedykować wszystkim naszym kibicom, bo w tym sezonie zabrakło ich na trybunach. Tym z Klubu Kibica i wszystkim tym, którzy trzymali przed telewizorami za nas mocno kciuki. Wiemy, że ta publiczność była naszym szóstym zawodnikiem. Gorzów to była zawsze ta najbardziej gorąca hala w lidze i tego nam wszystkim bardzo brakowało. Ciężko nam się grało z tymi pustymi trybunami i liczę, że to już ostatni taki sezon, że od października zaczniemy grę w nowym sezonie przy pełnej hali.

 

Pandemia mocno odbiła się również na budżecie klubu?

Chciałbym bardzo podziękować naszym sponsorom, którzy nie opuścili nas w tych trudnych czasach. Pokazaliśmy razem, że „Wszyscy gramy w jednym klubie”. Wiele firm walczy o przetrwanie, budżety marketingowe są okrojone, ale wielu z naszych sponsorów, a nawet właściwe jest określenie wielcy przyjaciele z rodziny sponsorów, znalazło fundusze, by nam pomóc. W tym trudnym czasie mogliśmy przetrwać dzięki nim. Czapki z głów dla was, to jest również Wasz wielki sukces.

 

Brązowy medal w EBLK to chyba nie jedyny sukces klubu w tym sezonie?

Oczywiście, w każdym sezonie w naszym klubie nie brakuje sukcesów młodzieżowych. Srebrny medal na mistrzostwach Polski U19, III miejsce podczas Młodzieżowego Pucharu Polski pokazują, że trenerzy wykonują znakomitą pracę z młodzieżą. W młodszych kategoriach wiekowych na razie obostrzenia związane z pandemią przerwały sezon, ale już wkrótce nasza młodzież będzie walczyć o kolejne sukcesy, bo we wszystkich kategoriach wiekowych wywalczyliśmy awans do rozgrywek centralnych.

 

Teraz czas na zasłużone wakacje?

Parę dni zasłużonego odpoczynku dla nas wszystkich, ale już za chwilę zaczynamy przygotowania do nowego sezonu. Będziemy starali się zbudować zespół, który po raz kolejny powalczy o sukcesy w EBLK i EuroCup. Ten brązowy medal w tym sezonie to wspaniała sprawa. To wyżej niż zakładaliśmy, bo celem był udział w TOP4, a marzeniem był medal. To marzenie dzięki naszej ciężkiej pracy – zawodniczek, sztabu szkoleniowego i zarządu spełniliśmy. Mamy siódmy medal w historii naszego klubu!

 

Mamy brązowy medal EBLK!

czwartek, 15 kwiecień 2021 15:00

Po dogłębnej analizie całości sprawy w kontekście rozgrywania meczu o brązowe medale i otrzymaniu uzupełniającej korespondencji od klubów z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Bydgoszczy, w dniu dzisiejszym Prezydium Zarządu Polskiego Związku Koszykówki podjęło decyzję o definitywnym zakończeniu rywalizacji o najniższy stopień podium.

Mecze o brązowe medale w sezonie 2020/2021 nie zostaną rozegrane, a obie drużyny sklasyfikowane zostaną ex aequo na 3. miejscu rozgrywek o mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 i przyznane zostaną im z tego tytułu puchary i medale.

 

Dodatkowym aspektem przemawiającym za anulowaniem spotkania, jest przedłużająca się kwarantanna po zakażeniach COVID-19, a także fakt wyjazdu zawodniczek zagranicznych na rozpoczynający się sezon WNBA. Co całkowicie uniemożliwia rozegranie spotkania o 3. miejsce Energa Basket Ligi Kobiet 18 kwietnia br.

 

Planowo rywalizacja pomiędzy zespołami PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. a FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz miała rozpocząć się 10 kwietnia w Gorzowie Wlkp., a kolejne mecze zaplanowane były na 13 i ew. 17 kwietnia br. Jednakże z powodu zakażeń COVID-19 zostały one odwołane.


Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób, ludzie uprawiający sporty i w budynku

My na siłowni też możemy się dobrze bawić!

czwartek, 08 kwiecień 2021 09:00

Nie ma leżenia, siła sama się nie zrobi. Drużynie z Bydgoszczy życzymy dużo zdrowia, a my w oczekiwania na decyzję PZKosz nie śpimy, tylko ciężko pracujemy w CF1! 

Pamiętacie wyścigi rzędów w przedszkolu?  My na siłowni też możemy się dobrze bawić!

Mecz o brąz w planowanych terminach odwołane! Z powodu zakażeń COVID-19 i kwarantanny w zespole FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz spotkania o brązowany medal w terminach 10,13 i 17 kwietnia 2021 zostały odwołane.

Ostateczne decyzje odnośnie tych spotkań zostaną podjęte przez PZKosz w ciągu najbliższych kilku dni

Strona 1 z 79
Designed with by jakubskowronski.com