Gorzowianki wracają spod Akropolu bez zwycięstwa. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego przegrały inauguracyjny mecz w Atenach z miejscowym Olympiacos 69:50.

Gospodynie od samego początku narzuciły swój styl gry i po pierwszych pięciu minutach spotkania prowadziły 12:2. Trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty było 14:2. Gorzowianki kolejne punkty dorzuciły dopiero w 8 minucie. Celny rzut zanotowała Paulina Misiek. Pierwsza kwarta, dość słaba w wykonaniu naszych zawodniczek zakończyła się wynikiem 19:8.

W kolejnych dwóch odsłonach zawodniczki z Aten już tylko pilnowały wypracowanej wcześniej przewagi. Na początku ostatniej kwarty, akademiczki starały się zmniejszyć różnicę. Celne rzuty zza linii 6,75 metra w wykonaniu Dodners i Rytsikavy oraz w samej końcówce Darii Stelmach, sprawiły, że gorzowianki wyszły z przysłowiowego dołka. Niestety, zabrakło czasu, aby koszykarki z Gorzowa mogły odrobić straty z pierwszych dwóch kwart.

Olympiacos - AZS AJP Gorzów 69:50 (19 : 8, 15 : 12, 23 : 19, 12 : 11)
Punkty dla AZS AJP Gorzów zdobywały: Spencer 4, Rystikava 15, Prezelj 8, Donders 3, B. Jaworska 2, Pawlak 2, Szajtauer 4, Misiek 2, Stelmach 3, Swords 7.

Najwięcej punktów dla Olympiacos zdobyły: Anderson 18, Macaulay 16, Kaltsidou 12 i Chatzinikolaou 10.