Koszykarki z Gorzowa podbiły Moskwę Fot. Marcin Kluwak/archiwum

Akademiczki wygrywają kolejny mecz w europejskich pucharach. Tym razem podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego wygrywają w Rosji. Ekipa Spartak MR Vidnoje musiała po raz drugi uznać wyższość naszych dziewczyn.

Tym razem to pierwsza kwarta spotkania zadecydowała o losach meczu. Po 10 minutach potyczki na parkiecie w Vidnoje, koszykarki z Gorzowa prowadziły już 13 punktami. Kolejne dwie kwarty były wyrównane, ale to akademiczki wychodziły z nich zwycięsko. To sprawiło, że przed decydującą kwartą, podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego miały 17 punktów przewagi.

- Zagraliśmy kolejny, bardzo dobry mecz. Od początku do końca byliśmy skoncentrowani zarówno w obronie jak i ataku. Tym zwycięstwem osiągnęliśmy swój cel, czyli awans do dalszego etapu EuroCup – mówił tuż po meczu trener Dariusz Maciejewski. - Cieszymy się z wygranej. Był to bardzo trudny mecz do którego dobrze się przygotowaliśmy. Musimy wygrać ostatni mecz, co zapewni nam pierwsze miejsce w grupie – dodała Kyara Linskens.

W najbliższy czwartek czeka nas już ostatni mecz w grupie, zapraszamy gorzowską publiczność do hali przy ulicy Chopina 52.

Spartak MR Vidnoje - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 68:83 (15:28, 20:21, 19:22, 14:12)

Spartak: O’Neill 16, Kurilchuk 14, Kolosovskaia 11, Sema 8, Abaiburova 8, Nuritdinova 7, Stallworth 4, Komarova 0, Zotkina 0, Repnikova 0

InvestInTheWest Enea: Atkins 18, Juskaite 15, Linskens 15, Papowa 10, Rytsikawa 8, Zoll-Norman 7, Prezelj 6, Fikiel 2, Stelmach 2, Dźwigalska