Emocje do ostatnich sekund!

Po raz kolejny w hali przy Chopina przeżywaliśmy ogromne emocje. Tym razem gorzowianki w końcówce wydarły zwycięstwo zawodniczkom z Sosnowca. Wyjątkowo zacięty mecz akademiczki wygrały dwoma punktami – 76:74

Pierwsza kwarta tego spotkania była pod kontrolą gorzowianek i wydawało się, że tak będzie do końca meczu. Wypracowana kilku punktowa przewaga uśpiła chyba podopieczne trenera Maciejewskiego. Druga kwarta wyraźnie pokazała, że grające na trudnym terenie sosnowiczanki nie stają na straconej pozycji. Ta odsłona należała bezapelacyjnie do „Jasek”, które na przerwę schodziły z 8-punktowym prowadzeniem.

Trzecia kwarta była bardziej wyrównana. Akademiczki co prawda nie zdołały doprowadzić do remisu, ale nie pozwalały przeciwniczkom na powiększenie przewagi. 8 minut przed końcem meczu gorzowianki w końcu doprowadziły do remisu. Gdy na tablicy wyników było 57:57 Paulina Rozwadowska rzuciła celnie zza linii 6,75 metra. To pozwoliło zawodniczkom z Sosnowca ponownie wyjść na prowadzenie. Kilka chwil później cztery oczka z rzędu dorzuciła R. Parks i sosnowiczanki prowadziły już 7 punktami (58:65).

W końcówce gorzowianki goniły, jak bardzo tylko starczało sił, co rusz zmniejszając przewagę gości. Trzy minuty przed końcem gorzowianki zdołały zniwelować przewagę do 1 oczka (68:69), taka sama sytuacja powtórzyła się ponownie po celnym rzucie za trzy A.Prezelj. Na minute przed końcem na tablicy było 71:72. Wówczas przy próbie rzutu za trzy faulowała Rozwadowska, a Prezelji wyegzekwowała 3 oczka z rzutów osobistych. Emocję sięgały zenitu, gdy ta sama zawodniczka wykonała kolejny celny rzut wolny. Kilkanaście sekund przed końcem meczu to gorzowianki prowadziły – 76:74. W ostatnich sekundach zmasowane ataki na gorzowski kosz dzielnie odpierała Magdalena Szajtauer, która skutecznie blokowała możliwość oddania celnych rzutów przez zawodniczki z Sosnowca. Ku ogromnej radości licznie zgromadzonej publiczności, to tym razem gorzowianki schodziły z parkietu jako zwyciężczynie.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 76:74

InwestInThe West AZS AJP Gorzów: Miah Spencer 15, Julija Rytsikowa 11, Annamaria Prezelj 13, Francisca Donders 0, Beata Jaworska 2, Aleksandra Pawlak 0, Magdalena Szajtauer 9, Paulina Misiek 5,Carolyn Swords 21

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec: Lana Pačkovski 2, Stephany Skrba 4, Paulina Rozwadowska 11, Michaela Stara 8, Marta Dobrowolska 3, Naketia Swanier 9, Egle Šikšniute 13, Robyn Parks 24.

Joomla Extensions