2:0 w starciu ze Ślęzą!

Jestem bardzo dumny z zespołu, zagrał dzisiaj kapitalne zawody. Lała się krew, pot i łzy. Jestem wzruszony, bo to jest coś, co nas łączy – mówił po meczu ze łzami w oczach trener Dariusz Maciejewski.

Akademiczki dokonały rzeczy wręcz niemożliwej. Zespół, który w ostatnim czasie boryka się z kontuzjami, wygrał drugi mecz półfinałowy we Wrocławiu. Gorzowianki są o krok od awansu do ścisłego finału mistrzostw Polski. Podopiecznym trenera Dariusza Maciejewskiego brakuje tylko jednego zwycięstwa. Rywalizacja przenosi się teraz do Gorzowa. W środę potyczka numer 3.

 

- Myślami jesteśmy teraz przy Ariel. Podczas meczu straciła przytomność i odzyskała ją dopiero w szpitalu. Miała przeprowadzone badanie tomografem komputerowym – mówił trener Maciejewski. - Ona walczy o każdą piłkę, nie odpuszcza. To jest po prostu typ takiego wojownika, że tylko podziwiać i pokazywać wszystkim, na czym polega sport i na czym polega walka od początku do końca. Ariel właśnie te takie cechy ma w sobie. Teraz musimy trzymać kciuki i modlić się, żeby wszystko było okej – dodał trener gorzowianek.

 

- Sama nie wiem do końca, jak to zrobiłyśmy. Naprawdę jesteśmy potwornie zmęczone, ale chciałyśmy pokazać, że to, co się wydarzyło, nie miało wpływu na naszą grę i naszą postawę. Chciałyśmy to zrobić dla dziewczyn, które dzisiaj nie mogły zagrać. Mam nadzieję, że w środę będziemy już konkretnym zespołem. Wszystkie będziemy sprawne i zdrowe. Wierzę, że z Ariel też wszystko będzie dobrze i nic poważnego się jej nie stało. W kolejnym meczu musimy postawić przysłowiową kropkę nad i, ale wiem, że łatwo nie będzie. Zespół z Wrocławia przyjedzie mocno nastawiony na bardzo agresywną grę. One też chcą zagrać w finale, ale to my teraz jesteśmy bliżej, to my jesteśmy, szczęśliwe to my mamy większy spokój i czystą głowę – mówiła Katarzyna Dźwigalska.

 

Ślęza Wrocław – InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 65:72 (17:17, 13:22, 23:20, 12:13). Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2:0 dla Gorzowa.

Ślęza Wrocław: Burdick 18, Dikeoulakou 14, Kastanek 13, Udodenko 7, Szybała 5, Palenikova 4, Colson 2, Miletic 2.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.: Zoll 25, Papowa 23, Linskens 10, Juskaite 10, Atkins 4, Fikiel 0, Dźwigalska 0.

 

Mecz numer 3 już w najbliższą środę, 17 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:10. Bezpośrednia transmisja na kanale SportKlub.

Joomla Extensions