Młodzież rozpoczęła mocnym akcentem

Od zwycięstwa nad gospodyniami rozpoczęły udział w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Juniorek Starszych zawodniczki AZS PWSZ Gorzów. Gorzowianki tym samym zrobiły pierwszy krok do awansu do finału.

Mecz dla naszego zespołu nie rozpoczął się najlepiej. Po dwóch minutach gry przegrywaliśmy już 1:7. - Chwila rozmowy podczas wziętego czasu i wszystko wróciło do normy - powiedział nam szkoleniowiec AZS PWSZ Robert Pieczyrak. Po niespełna dwóch kolejnych minutach wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu, stopniowo je tylko powiększając.

Wysokie zwycięstwo na pewno cieszy, ale już jutro przed podopiecznymi Roberta Pieczyraka i Radosława Duchnowskiego bardzo ciężkie zadanie. Akademiczki zmierzą się bowiem z koszykarkami VBW GTK Gdynia. Najprawdopodobniej stawką tego meczu będzie pierwsze miejsce w łódzkim turnieju. - Mamy do wyeliminowania pewne błędy. Przed nami kilka godzin na przygotowania. Jutro znów staniemy do walki - zakończył trener Pieczyrak.

Piątkowe wyniki:

ŁKS KK Łódź - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 48:77 (14:23, 6:14, 17:16, 11:24)

ŁKS KK: Danych 14 (1x3), Zarańska 11 (1), Morawiec 10 (2), Gortat 8, Pasik 0 oraz Pisera 3, Surowiecka 2, Mielczarek 0, Kolad 0.
AZS PWSZ: Klaudia Czarnodolska 15 (1x3), Sobek 10 (2), Szajtauer 9, Kopciuch 5 (1), Witkowska 2 oraz Katarzyna Jaworska 14, Beata Jaworska 10, Stelmach 7 (1), Poros 5 (1).

VBW GTK Gdynia - SKK Polonia Warszawa 96:42 (18:8, 30:15, 18:17, 30:2)