Brittany Boyd trafia za trzy i przegrywamy w Izraelu

W drugiej kolejce EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów przegrały na wyjeździe z izraelskim Ramla 70:71. Liderką akademiczek była w tym meczu Laura Juskaite, która zdobyła 23 punkty. O zwycięstwie Ramla przesądziła trójka Brittany Boyd na 8 sekund przed końcem meczu.

Wynik spotkania otworzyła Copper, ale błyskawicznie po drugiej stronie odpowiedziała Mitchell. Pierwsze minuty spotkania to wyrównana walka obu drużyn i wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Po asyście Boyd trafiła Gitchenko i Ramala wyszła na czteropunktowe prowadzenie (14:10). Koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów odpowiedziały skutecznymi akcjami Jackson i Maigi. Na 27 sekund przed końcem pierwszej kwarty za trzy trafiła Kaczmarczyk, ale skutecznie pod kosz weszła Eden Rotberg i był remis 20:20.

Drugą kwartę od celnej trójki zaczęła Laura Juskaite, a później przez ponad trzy minuty żadna z drużyn nie mogła wstrzelić się do kosza. Po kolejnych dwóch trójkach Litwinki koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów wyszły na prowadzenie 36:24. Niestety tego prowadzenia nie udało się utrzymać do przerwy. W ostatnich minutach drugiej kwarty nie do zatrzymania była Tiffany Mitchell i na przerwę gorzowianki schodziły, prowadząc  tylko 38:33.

Po przerwie koszykarki z Izraela skutecznie utrudniały poczynania w ataku Copper. Po skutecznej akcji pod koszem Krivacevic Ramla wyszła na prowadzenie 45:44, a na tablicy było 3:30 do końca kwarty. To nie był najlepszy fragment gry w wykonaniu akademiczek. Gorzowianki przegrywały indywidualne pojedynki z Boyd, z dystansu trafiała Tiffany Mitchell i po trzeciej kwarcie InvestInTheWest ENEA Gorzów przegrywała 49:59.

W czwartej kwarcie w ataku odblokowała się Kahleah Copper, a po asyście Dźwigalska j i punktach Green zrobiło się 65:60 dla Ramli. Kolejna wybroniona piłka, skuteczna gra Juskaite i gorzowianki przegrywały już tylko trzema punktami. Copper faulowana, dwa celne osobiste i na 2:16 do końca meczu był remis 67:67. Na minutę przed końcem faulowana Krivacevic. Dwa niecelne i zbiórka Krivacevic w ataku i znowu faulowana. Tym razem jeden celny, ale gorzowianki odpowiadają wejściem pod kosz Copper. Po przerwie Ramla gubi piłkę, a na 15 sekund przed końcem faulowana jest Dźwigalska. Jeden celny i o czas prosi trener z Izraela. Indywidualna akcja Brittany Boyd i trafia za trzy! Trener Maciejewski prosi o czas. Zostaje osiem sekund, podanie do Juskaite i niestety pudło…

Ramla - InvestInTheWest ENEA Gorzów 71:70 (20:20, 13:18, 26:11, 12:21)

Juskaite 23, Copper 14, Green 13, Kaczmarczyk 6, Dzwigalska 4, Jackson 4, Maiga 4, Prezelj 2, Keller 0