W środę 22 listopada 2023 roku koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów udały się na północ Hiszpanii, aby w ramach EuroCup Women zmierzyć się z miejscowym klubem Spar Girona. Mimo świetnego rozpoczęcia meczu gorzowianek rywalkom udało się odnieść wyraźne zwycięstwo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 94:68 dla Spar Girona, która pewnie wygra naszą grupę, a koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów już wcześniej zapewniły sobie drugie miejsce i awans do fazy play-off!

Rzut sędziowski wygrały reprezentantki Hiszpanii. Wynik otworzyła Magarity trafiając za dwa. Po naszej stronie pierwsze punkty zdobyła Chloe Bibby celnym rzutem z dystansu. Sam początek spotkania był bardzo wyrównany i oba zespoły szły łeb w łeb. W połowie kwarty nasza przewaga wynosiła sześć punktów, bowiem Chloe Bibby trafiła dwa z trzech rzutów osobistych, przyznanych jej po faulu Regan Magarity. W przeciągu minuty przewaga gorzowianek wzrosła do dziesięciu punktów i trenerka hiszpanek, Laura Rovira, wykorzystała przerwę na żądanie. Po udanym wejściu pod kosz Eleny Tsineke wyszliśmy na najwyższe w tym meczu trzynastopunktowe prowadzenie. W tym momencie wchodząca z ławki gwiazda WNBA Kelsey Mitchell zagrała swój bardzo dobry fragment i w ostatnich dwóch minutach koszykarkom z Girony udało się trochę podgonić wynik, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:27.

Drugą kwartę rozpoczęliśmy od dwóch punktów zdobytych przez Elenę Tsineke. Po rzucie za trzy Peny, przewaga naszego zespołu stopniała do dwóch punktów. Labuckiene sfaulowała Telengę, która trafiła tylko pierwszy rzut osobisty. Po drugim piłkę zebrała Bibby i dobiła za dwa. Przy trzypunktowym prowadzeniu naszego zespołu trenerka gospodyń poprosiła o przerwę. Po wznowieniu gry hiszpanki zmniejszyły swoją stratę do zaledwie jednego punktu. Anna Jakubiuk trafiła za dwa, lecz w odpowiedzi Pena rzuciła z dystansu i w meczu był remis. Po kolejnej celnej trójce zespołu z Girony po timeout sięgnął trener Maciejewski. Hiszpanki pomału zwiększały przewagę. Przed ostatnią akcją, ponownie czas wziął trener Maciejewski. Na koniec kwarty, którą wygrały 28:19, a wynik spotkania wynosił 50:46.

Po powrocie z przerwy koszykarki Girony od razu zabrały się do powiększania swojej przewagi. Mitchell i Ygueravide rzuciły za trzy, podczas gdy naszym koszykarkom nie wpadało nic. Niemoc w ataku przerwało wejście pod kosz i punkty Anna Jakubiuk. Trener Maciejewski wykorzystał time-out, kiedy przewaga rywalek wynosiła jedenaście punktów. Sytuacja się komplikowała. Na cztery minuty przed końcem kwarty przewaga gospodyń wynosiła osiemnaście punktów. Strata wydawała się nie do odrobienia, lecz walczyliśmy. Mimo to wynik uciekał coraz bardziej. Trzecią kwartę przegraliśmy aż 27:7. Wynik meczu wynosił 77:53 i choć w sporcie wiele jest możliwe,  to Spar Girona grała ten mecz rewelacyjnie, tak jak przystało na byłego mistrza Hiszpanii i uczestnika elitarnej Euroligi.

Ostatnie dziesięć minut spotkania otworzyła Elena Tsineke, wykonując dwa rzuty wolne. Trafiła tylko jeden. Chwilę później Bibby trafiła za dwa. Mimo starań nadrobienie strat wydawało się niemożliwe. Między innymi dzięki temu, swoją szansę w meczu otrzymały Gabriela Lebiecka i Ola Pszczolarska. Sam wynik ostatniej kwarty nie był zły, bowiem przegraliśmy ją jedynie 17:15. Spotkanie zakończyło się wynikiem 94:68 dla Spar Girona, która pewnie wygra naszą grupę, a koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów już wcześniej zapewniły sobie drugie miejsce i awans do fazy play-off!

Spar Girona - InvestInTheWest Enea Gorzów 94:68 (22:27, 28:19. 27:7, 17:15)

Gorzów: Bibby 19 (8zb),  Jakubiuk 15, Telenga 14 (14zb), Tsineke 10 (6as), Wentzel 8 (5as),  Jones 2, Pszczolarska 0, Lebiecka 0

Girona: Mitchell 24 (6zb), Bertsch 18, Ygueravide 10 (8as), Tolo 10, Pena 8, Lopez 7, Magarity 5 (7zb), Canella 5, Labuckiene 4 (7zb), Mendy 3, Cargol 0, Parra 0

W ostatnim meczu fazy grupowej EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów we własnej hali AJP w Gorzowie zmierzą się z T71 Diddeleng (Luksemburg). Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek 30 listopada o godzinie 19:00.