Finały Mistrzostw Polski kadetek, etap półfinałowy!

Zakończyły się zmagania grupowe na najważniejszym turniej U-16 w tym sezonie.

Podopieczne trenera Radosława Duchnowskiego i Kacpra Kamińskiego, po nieudanym początku pokazały ogromny charakter i wolę walki. W drugim dniu nasze młode zawodniczki stanęły na wysokości zadania i po trudnym spotkaniu ze Swarzędzem mogły świętować zwycięstwo, które otwierało drogę do walki o wielki finał. W trzecim dniu został rozegrany decydujący mecz o wejście do ścisłej czwórki. Zwycięstwo obu zespołom, dawało awans, początek spotkania to bardzo dobra gra naszych zawodniczek zarówno w obronie jak i ataku. Druga odsłona spotkania to coraz ambitniejsza gra zespołu z Pruszcza, którą wygrali tą kwartę różnicą 3 punktów. Druga połowa do wyrównana walka i szaleńca pogoń zespołu GTS. Nasze zawodniczki dzielnie broniły przewagi którą wypracowały sobie w pierwszej kwarcie, ostatecznie wygrywając i zapewniając sobie awans do Finałów Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet do lat 16!

Wyniki spotkań grupowych:

1. Środa, ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. - UKS Trójka Żyrardów, 75:80 (18:19, 28:22, 19:26, 10:13)

Dla naszego zespołu, punkty zdobywały: Harasimowicz 27, Ryzińska 18, Kurkowiak 8, Pawelczyk 5, Lebiecka 5, Kozłowska Maja 5, Piórkowska 4, Michniewicz 3, Dolacińska, Piątek oraz Jasińska po 0 pkt.

2. Czwartek, UKS Lider Swarzędz - ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp., 59:64 (13:21, 22:15, 8:13, 16:15)

Dla naszego zespołu, punkty zdobywały: Kozłowska Maja 20, Michniewicz 19, Harasimowicz 9, Kurkowiak 9, Ryzińska 7, Pawelczyk oraz Piórkowska po 0 pkt.

3. Piątek, GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański - ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp., 69:71 (13:27, 14:11, 16:16, 26:17)

Dla naszego zespołu, punkty zdobywały: Harasimowicz 15, Lebiecka 14, Kurkowiak 12, Kozłowska 10, Ryzińska 9, Michniewicz 9, Pawelczyk 2 i Piórkowska 0 pkt.