Dwukrotnie ogrywamy Jelenią Górę fot. Radosław Łogusz

W czwartkowe popołudnie nasze kadetki i juniorki zanotowały ważne dla układu ligowej tabeli triumfy nad zespołami MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.

Juniorki prowadzone przez trenera Roberta Pieczyraka nie miały większych problemów z pokonaniem jeleniogórzanek. Tylko pierwsza kwarta pozwalała myśleć, że spotkanie będzie wyrównane. Później gorzowskie akademiczki z każdą minutą budowały coraz większą przewagę, ostatecznie wygrywając 93:61. - Cieszę się, że po porażce z drużyną z Wrocławia zagraliśmy dużo lepszy mecz. Widać, że wyciągnęliśmy wnioski. Na słowa pochwały zasłużyły na pewno nasze młode zawodniczki dopiero wchodzące do zespołu juniorek, Paula Duchnowska i Karolina Matkowska. Obie wykorzystały swoje szanse, dając bardzo dobre zmiany - usłyszeliśmy od trenera Roberta Pieczyraka.

Całkiem inny przebieg miało spotkanie kadetek. Podopieczne Beaty Wieczorek w pierwszych dwóch kwartach grały bardzo dobrze i na przerwę schodziły prowadząc 35:21. Wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty, jednak ambitne zawodniczki z Jeleniej Góry rzuciły się w pogoń, która niemal zakończyła się ich sukcesem. Ostatecznie jednak to gorzowianki mogły się cieszyć ze zwycięstwa wciąż dającego im nadzieje na awans do czołowej trójki na zakończenie rozgrywek ligi Dolnośląskiej.

W najbliższy weekend, a dokładnie w niedzielę nasze zespoły czekają trzy ligowe starcia. Juniorki powalczą w Polkowicach z miejscowym MKS, natomiast młodziczki powalczą w Głogowie i Gorzowie.

Wyniki:

Juniorki:

AZS PWSZ Gorzów - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 93:61 (22:19, 26:12, 24:15, 21:15)
AZS PWSZ: Szałas 24, Szczęsna 20 (1x3), Skorupa 18, Kominek 11 (1), Łojek 8 oraz Relich 4, Paula Duchnowska 4, Matkowska 2, Kukuczka 2, Sobek 0, Dubaj 0.

Kadetki:

AZS PWSZ: Rogoś 21, Paula Duchnowska 20 (2x3), Matkowska 15 (1), Trzeciak 9, Jezierska 0 oraz Mirella Sobek 10, Bury 4, Paulina Liberska 0.