Wybuch radości po zwycięstwie Wybuch radości po zwycięstwie fot. Marcin Kluwak

Po dwóch dniach finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorek starszych koszykarki AZS PWSZ Gorzów zapewniły sobie awans do strefy medalowej. Wszystko dzięki pokonaniu ekipy INEA AZS Poznań.

Starcia zespołów z Gorzowa i Poznania ostatnimi czasy wygrywały zawodniczki ze stolicy Wielkopolski. Tym razem jednak od samego początku podopieczne Roberta Pieczyraka chciały przerwać passę poznanianek.

Koszykarki INEA AZS Poznań nie zamierzały nam jednak zadania ułatwiać. Dopiero w trzeciej kwarcie udało nam się wypracować sobie przewagę, która w 33 minucie osiągnęła 11 punktów. W momencie, gdy wszystko wydawało się rozstrzygnięte do ataku zerwały się nasze rywalki. Ostatecznie dało im to dogrywkę.

W niej jednak lepsze okazały się koszykarki AZS PWSZ Gorzów, które wygrały tą część meczu 7:4 i cały mecz 58:55

W drugim meczu naszej grupy VBW GTK Gdynia pewnie pokonało naszego jutrzejszego rywala MUKS Widzew Łódź.

INEA AZS Poznań – AZS PWSZ Gorzów 55:58 ( 17:13, 10:15, 7:14, 17:9, 4:7)

INEA AZS: Telenga 15, Woźniak 10 (1x3), Giedrojć 10 (1), Marciniak 8, Banach 3 (1) oraz Wojdalska 7 (1), Tudryn 2, Adamczak 0, Głuszak 0.
AZS PWSZ: Sobek 14 (4x3), Katarzyna Jaworska 13, Szajtauer 6, Stelmach 0 oraz Bata Jaworska 11, Witkowska 8 (2), Szałas 2, Sługocka 2.