Trzecia kwarta odbiera nam awans

Juniorki AZS PWSZ Gorzów przegrywając z MKS Kutno zakończyły sezon. Z gorzowskiego ćwierćfinału awans do dalszej fazy rozgrywek Mistrzostw Polski Juniorek uzyskały zespoły z Kutna i Warszawy.

Gorzowianki prowadzone przez Roberta Pieczyraka słabo weszły w dzisiejsze spotkanie. Na szczęście dzięki kilku celnym trafieniom zza linii 6,75 metrów Jagody Szczęsnej zdołaliśmy wrócić do gry, na przerwę schodząc z jednopunktową zaliczką. – Niestety początek trzeciej kwarty był dla nas zabójczy. Przegraliśmy fragment 0:12 i później ciężko było nam już odrobić straty. Tym bardziej, że rywalki wzmocniły obronę Jagody Szczęsnej. Naszym problemem był tez brak skuteczności zarówno z gry, jak i z linii rzutów osobistych – usłyszeliśmy od trenera Roberta Pieczyraka.

W drugim meczu pewne awansu koszykarki SKS 12 Warszawa pokonały UMKS Gracz Starachowice 91:63.

Dzisiejsze wyniki:

AZS PWSZ Gorzów - MKS Kutno 63:73 (18:25, 20:12, 14:21, 11:15)
AZS PWSZ: Jagoda Szczęsna 17 (5x3), Karolina Szałas 16, Kinga Kominek 12, Patrycja Łojek 6, Aleksandra Skorupa 2 oraz Weronika Relich 7, Joanna Drabik 3, Joanna Kukuczka 0.

SKS 12 Warszawa - UMKS Gracz Starachowice 91:63 (19:19, 25:17, 27:18, 20:9)