Honorowe zwycięstwo na zakończenie

Kadetki AZS PWSZ Gorzów dzisiejszym, wygranym spotkaniem z UKS Orlik-2 Biała Podlaska żegnają się niestety z rozgrywkami o Mistrzostwo Polski.

W pierwszej kwarcie nic nie wskazywało, że gorzowianki prowadzone przez Beatę Wieczorek i Radosława Duchnowskiego odniosą tak przekonywujące zwycięstwo. Po dziesięciu minutach gry prowadziliśmy bowiem ledwie trzema oczkami. Jednak z minuty na minutę nasza przewaga rosła, osiągając nawet 33 punkty. Duet trenerski wiedząc, że mecz jest pod pełną kontrolą dał pograć wszystkim zawodniczkom, które pojechały do Kolbud niemal w takim samym wymiarze czasowym.

Niestety dzisiejsze zwycięstwo nic nam nie dało w kontekście awansu do dalszej fazy rozgrywek. W naszej grupie półfinałowej zajęliśmy bowiem trzecie miejsce. W półfinale zagrają natomiast zespoły z Sokołowa Podlaskiego i Pruszcza Gdańskiego.

AZS PWSZ Gorzów - UKS Orlik-2 Biała Podlaska 67:40 (17:14, 26:12, 7:4, 17:10)

AZS PWSZ: Karolina Matkowska 13, Natalia Bury 7, Paula Duchnowska 7 (1x3), Agata Rogoś 4, Klaudia Kędzierska 0 oraz Olga Trzeciak 12, Paulina Liberska 9 (1), Magdalena Lasocka 8, Beata Jezierska 4, Mirella Sobek 3.