Turniej rozpoczynamy od zwycięstwa

Po bardzo zaciętym spotkaniu koszykarki AZS PWSZ Gorzów pokonały w swoim pierwszym meczu na turnieju ćwierćfinałowym w Krakowie koszykarki miejscowej Wisły 55:51.

Cały mecz był bardzo wyrównany. Po pierwszych 10 minutach oba zespoły miały na swoim koncie po 12 punktów. – Od drugiej kwarty wyszliśmy na prowadzenie, które utrzymywaliśmy mimo kilku zrywów Wisły Kraków – usłyszeliśmy od trenera Roberta Pieczyraka.

Przed gorzowiankami jednak jeszcze dwa mecze, które zadecydują, czy akademiczki uzyskają awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. – Cieszymy się bardzo z pierwszego zwycięstwa, tym bardziej, że odnieśliśmy je po ciężkim meczu. Już jednak koncentrujemy się na pojedynku, który czeka nas jutro – dodał trener Pieczyrak.

Wyniki pierwszego dnia:

SKS 12 Warszawa – XDemon Tęcza Leszno 67:52 (21:12, 20:15, 11:17, 15:8)

Wisła Kraków – AZS PWSZ Gorzów 51:55 (12:12, 10:16, 14:18, 15:9)

Wisła: Magdalena Ruta 8, Angelika Ostasiewicz 8, Klaudia Piskoez 8, Monika Malinowska 4, Zuzanna Sotwin 2 oraz Danuta Puter 8, Alicja Grabska 8 (1x3), Bożena Puter 3, Karolina Nowak 2, Patrycja Łukasik 0, Marcelina Sotwin 0.
AZS PWSZ: Paula Duchnowska 22 (4x3), Jagoda Szczęsna 15 (2), Kinga Kominek 9, Karolina Matkowska 5, Olga Trzeciak 2 oraz Magdalena Lasocka 2, Laura Dubaj 0, Patrycja Łojek 0.