Gorzowianki najlepsze w Krakowie

Koszykarki AZS PWSZ Gorzów w ostatnim meczu ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski U18 nie pozostawiły złudzeń kto jest najlepszy. Gorzowianki pokonały SKS 12 Warszawa 71:45 i wygrały całe zmagania.

Tylko w pierwszej kwarcie musieliśmy się martwić o wynik. Po dziesięciu minutach wygrywaliśmy bowiem tylko jednym punktem, później już obserwowaliśmy dominację akademiczek, czego najlepszym odzwierciedleniem jest prowadzenie podopiecznych Roberta Pieczyraka, które momentami sięgało nawet 32 punktów. – Na słowa pochwały zasłużyliśmy przede wszystkim za grę w obronie. Cieszymy się ze zwycięstwa w meczu i całym turnieju. Gratulacje dla dziewczyn za postawę. Czekamy teraz na losowanie grup na turnieje półfinałowe - usłyszeliśmy od trenera Pieczyraka.

Oprócz zwycięstwa w ćwierćfinale zdobyliśmy też trzy nagrody indywidualne. Do najlepszej piątki turnieju została wybrana Jagoda Szczęsna, która została także najlepszym strzelcem turnieju. Nagrodę MVP zdobyła natomiast Paula Duchnowska.

AZS PWSZ Gorzów - SKS 12 Warszawa 71:45 (17:16, 15:4, 24:12, 15:13)

AZS PWSZ: Jagoda Szczęsna 31 (6x3), Paula Duchnowska 14 (4), Kinga Kominek 8, Olga Trzeciak 7, Karolina Matkowska 3 (1) oraz Sandra Nowak 5 (1), Laura Dubaj 3, Patrycja Łojek 0, Joanna Kukuczka 0, Magdalena Lasocka 0.
SKS 12: Pola Dmochewicz 18, Karolina Synal 8, Klaudia Taperek 4, Olga Jankowska 2, Agnieszka Kiełpińska 2 oraz Karina Kasprzak 6, Patrycja Górska 2, Marta Stęplewska 2, Sara Wawrzyniak 1, Anna Orzechowska 0, Barbara Grzywacz 0, Aleksandra Kasprzak 0