U22: Pewnie wygrywamy z Poznaniem!

Pierwszy mecz półfinałów MP U22 gorzowianki rozpoczęły od wysokiego „C”. W akademickiej potyczce o niebo lepsze były podopieczne trenera Pieczyraka wygrywając z Eneą AZS Poznań 68:47

W pierwszych 10 minutach gra po obu stronach była wyrównana. Gorzowianki postawiły na mocną obronę i to się opłaciło. Zawodniczki z Poznania nie wytrzymały narzuconego tempa i po pierwszych 20 minutach gorzowianki schodziły do szatni z wysokim prowadzeniem.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana, bo do boju trener Robert Pieczyrak wysłał młodsze zawodniczki. Bardzo dobrze zaprezentowały się wtedy Jadwiga Szczęsna, Kinga Kominek i Paula Duchnowska. Gorzowianki przegrały tylko ostatnią kwartę, ale przez 40 minut mecz był pod pełną kontrolą akademiczek z Chopina. - Bardzo cieszy zwycięstwo, jesteśmy jedną nogą w finałach, ale juto czeka nas trudniejszy mecz z Aleksadrowem Łódzkim – mówił tuż po meczu trener Robert Pieczyrak.

Enea AZS PWSZ Gorzów – Enea AZS Poznań 68:47 (15:9, 29:12, 17:10, 7:16)

Punkty dla Enea AZS PWSZ Gorzów zdobywały: Kopciuch 3, Kominek 2, Sobek 9, Naczk 8, Witkowska 8, B. Jaworska 14, Szczęsna 5, K. Jaworska 8, Szajtauer 6, Duchnowska 2, Szałas 3.