Gorzowianki w finałach mistrzostw Polski U22!

76:41 – ten wynik daje gorzowiankom awans do finałów Mistrzostw Polski U22. Koszykarki Enea AZS PWSZ Gorzów pod wodza trenera Roberta Pieczyraka bez większych problemów poradziły sobie z zespołem z Aleksandrowa Łódzkiego.

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando gorzowianek. W pierwszych 10 minutach akademiczki wypracowały dość dużą przewagę, której później należało już tylko pilnować. - Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie. Nasza twarda defensywa nakręcała nasz atak. Do przerwy wymusiliśmy na przeciwniku aż 19 strat, dzięki czemu zdobyliśmy dużo łatwych punktów. Do tego dołożyliśmy solidny atak pozycyjny i przewaga rosła z minuty na minutę – mówił tuż po meczu szkoleniowiec akademiczek Robert Pieczyrak.

Przed gorzowiankami w niedzielę mecz z drużyną z Warszawy, ale zawodniczki myślami są już przy finałach. - Cieszę się, że awansowaliśmy do turnieju finałowego. Jestem dumny z walki, zaangażowania moich zawodniczek. Przed nami trudne mecze w finałach, będziemy walczyć do samego końca – dodał trener Robert Pieczyrak.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Enea AZS PWSZ Gorzów 41:76 (9:22, 14:21, 4:13, 14:20)

Punkty dla Enea AZS PWSZ Gorzów zdobyły: Kopciuch 5, Kominek 0, Sobek 3, Naczk 18, Witkowska 10, B. Jaworska 9, Szczęsna 2, K. Jaworska 15, Szajtauer 9, Szałas 5.