U22: Zwycięstwo na początek finałów

Pierwszy krok już zrobiony. Akademiczki wygrywają inauguracyjny mecz na mistrzostwach Polski U22 z wrocławską Ślęzą 91:56. Podopieczne trenera Roberta Pieczyraka czekają jeszcze dwa mecze grupowe – z łódzkim Widzewem i Huraganem z Wołmina.

Akademiczki rozpoczęły od mocnego uderzenia. Po kilku pierwszych minutach na tablicy wyników było 6:0. Później zawodniczki z Wrocławia szybko wyrównały i wydawało się, że będzie to bardzo wyrównany mecz. Podopieczne trenera Pieczyraka szybko jednak zdobyły cenne punkty i „odskoczyły” rywalkom. - W pierwszej kwarcie uzyskaliśmy kilkunastostopniową przewagę i później już cały mecz był pod nasza kontrolą. To był mecz wprowadzający, bo część osób nie grała ostatnio, więc musimy złapać ten rytm – mówił tuż po meczu ze Ślęzą trener Robert Pieczyrak.

- Pierwszy krok zrobiony, wygrana wysoka i myślimy już o kolejnych rywalach- dodaje trener Pieczyrak. Akademiczki mają przed sobą mecze grupowe z łódzkim Widzewem (w czwartek, 11 lutego) i z Huraganem Wołomin (w piątek). W sobotę odbędą się półfinały, natomiast mecze finałowe zostaną rozegrane w niedzielę.

Enea AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – 1 KS Ślęza Wrocław 91:56 (29:15, 21:12, 22:13, 19:16)

ENEA AZS PWSZ: Kopciuch 5, Kominek 9, Sobek 6, Naczk 10,Witkowska 5, B. Jaworska 14, Szczęsna 9, K. Jaworska 17, Stelmach 8, Szajtauer 8, Szałas 0.