Bolesna przegrana gorzowianek

Akademiczki przez cały sezon szły jak burza, wygrywały mecz za meczem, jednak w decydującym starciu o finały mistrzostw Polski musiały uznać wyższość gdynianek. Mecz z VBW GTK Gdynia przegrywamy 57:67.

Pierwsza kwarta należała bezapelacyjnie do gorzowianek. Szybkie ataki, celne rzuty i doskonała obrona. Na pierwsza przerwę akademiczki wychodziły z 13-punktowym prowadzeniem (23:10). Później punkty stopniowo zaczęły gdynianki. Co prawda pierwszą połowę meczu akademiczki wygrały, ale już kwarta numer 2 należała do miejscowych, które wygrały ją sześcioma punktami. Po trzeciej kwarcie przewaga gorzowianek stopniała już tylko do jednego punktu (45:44). Gdynianki na prowadzenie wyszły po celnym rzucie Marcinkowskiej zza linii 6,75 metra już kilkanaście sekund po rozpoczęciuczwartej odsłony. Gorzowianki dwukrotnie w meczu jeszcze doprowadziły do remisu, ale to jednak miejscowe w końcówce grały zdecydowanie lepiej.

VBW GTK Gdynia – Enea AZS PWSZ Gorzów 67-57 (10-23,18-12,16-10, 23-12)

Punkty dla Enea AZS PWSZ Gorzów zdobywały: Kopciuch 3, Sobek 2, Naczk 9, Witkowska 10, B. Jaworska 14, K. Jaworska 13, Szajtauer 6.

Jutro akademiczki rozgrają mecz o trzecie miejsce MP U22 z zespołem MUKS-u Poznań. Początek meczu o godzinie 11:00