Pracowity weekend naszej młodzieży.

Kadetki walczą w Gorzowie, natomiast ich młodsze koleżanki - młodziczki, wyjechały na turniej do Głogowa.

Zakończył się drugi dzień zmagań koszykarskich, na hali Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ulicy Chopina 52 w Gorzowie Wlkp. Mecze rozpoczęły się już z samego rana i zakończone zostały wspólnym ogniskiem, które było okazją do nawiązania nowych kontaktów i znajomości wśród zawodniczek i trenerów.

Nasz pierwszy zespół - Enea AZS Gorzów Wlkp. I rozegrał tego dnia dwa spotkania. W pierwszym meczu, po kolejnej zaciętej walce musielimy ponownie uznać wyższość rywala, tym razem z Poznania.

Drugie spotkanie, mimo słabszej pierwszej kwarty, przebiegało po myśli trenera Z. Andersza. Zawodniczki zabrały się za odrabianie strat, a potem powiększały prowadzenie z minuty na minutę, osiągając tym samym pewne zwycięstwo.

ENEA AZS Poznań – ENEA AZS Gorzów I 68:67 (17:17, 20:14, 16:12, 15:24)

Punkty dla ENEA AZS Gorzów I zdobywały: Kupczyk 17, Dudek 13, Łuc 13, Wierzbicka 6, Kobylińska 6, Dopierała 4, Wójcik 4, Feliczak 2, Januszke 2, Ruszkowska, Michniewicz, Straszewska 0.

ENEA AZS Gorzów I –UKS OLIMPIJCZYJK Drawsko Pom. 77:58 (14:18, 20:12, 20:15, 23:13)

Punkty dla ENEA AZS Gorzów I zdobywały: Kobylińska 18, Wierzbicka 17, Feliczak 13, Łuc 13, Straszewska 4, Michniewicz 3, Kupczyk 3, Dudek 2, Ruszkowska 2, Dopierała 2, Trawczyńska i Michalik 0.

Młodsze koleżanki, które dopiero zaczynają przygodę jako kadetki, przegrały oba spotkania. W pierwszym spotkaniu poodopieczne trenera J. Kopaczewskiego, uległy zespołowi z Poznania.

Drugi mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodniczek trenera Ł. Hiszpańskiego, które podjłęły walkę ze starszymi koleżankami z Kartuz. Niestety jedna dobra kwarta to za mało. Ostatecznie nasz zespół musiał uznać wyższość zespołu UKS TROPS Kartuzy, którego zawodniczki z kwarty na kwartę, prezentowały się coraz lepiej, powiększając swoją przewagę.

ENEA AZS Gorzów II – ENEA AZS Poznań 22:123 (5:36, 8:35, 9:24, 0:28)

Punkty dla ENEA AZS Gorzów II zdobywały: Lewandowska 8, Andrzejkowicz 5, Górka 3, Pyrlik 2, Kubacka 2, Dubiec 2, Madej, Jenek, Jankowska 0.

ENEA AZS Gorzów II – UKS TROPS Kartuzy 21:81 (8:11, 4:22, 7:22, 2:30)

Punkty dla ENEA AZS Gorzów II zdobywały: Grochocka 7, Sierocińska 6, Szadkowska 6, Musiał 2, Jaroszyńska, Maciejczyk, Brzezińska, Doroszko, Cziszewska, Krawczyk, Stelmach 0.

Wyniki pozostałych spotkań:

UKS TROPS Kartuzy – UKS KORMORAN Sieraków 64:46

UKS TROPS Kartuzy – UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pom 54:40

UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pom – UKS KORMORAN Sieraków 58:79

Fotorelacja, z drugiego dnia turnieju, znajduje się na oficjalnym profilu naszego zespołu na Facebooku, galeria aktualizowana jest na bieżąco, po każdym spotkaniu.

Terminarz 18 września (niedziela)

8:30 UKS KORMORAN Sieraków – ENEA AZS Poznań
10:10 ENEA AZS Gorzów II – UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pom
11:50 ENEA AZS Poznań – UKS TROPS Kartuzy
13:30 UKS KORMORAN Sieraków - ENEA AZS Gorzów I

***

W Głogowie natomiast trwa turniej, w którym biorą udział nasze dwa zespoły młodziczek.

Na początek, zawodniczki prowadzone przez trenera R. Duchnowskiego, musiały uznać wyższość starszych zawodniczek z Głogowa, ostatecznie przegrywając, po ambitnej walce i słabszej drugiej połowie. W drugim meczu, dziewczyny pokazały na co je stać, pewnie wygrywając spotkanie.

MKS BASKET Chrobry Głogów II (r. 2002) - ENEA AZS Gorzów I 56 - 46 (13:13, 12:11, 14:8, 17:11)

Punkty dla ENEA AZS Gorzów I zdobywały: Kozłowska Maja 8, Kurkowiak 8, Kozłowska Wiktoria 7, Piątek 5, Ryzińska 4, Piórkowska 4, Harasimowicz 3, Pawelczyk 2, Oleszczuk 2, Jasińska, Wawrzyńska, Marchel, 0.

MKS BASKET Chrobry Głogów I - ENEA AZS Gorzów I 26:38 (10:10, 5:9, 6:9, 5:10)

Punkty dla ENEA AZS Gorzów I zdobywały: Harasimowicz 9, Kozłowska Maja 6, Ryzińska 5, Oleszczuk 4, Pawelczyk 4, Jasińska 3, Piątek 3, Kozłowska Wiktoria 2, Kurkowiak 2, Piórkowska, Wawrzyńska, Marchel 0.

Zespół prowadzony przez trenera Z. Wilmińskiego rozpoczął turniej od zwycięstwa nad zespołem z Bojanowa. Zdobytą przewagę w pierwszej kwarcie, udało się utrzymać, osiągając tym samym wygraną. Ostatnie spotkanie w tym dniu, miało charakter derbów Gorzowskich, z których zwycięstwo udało się wywalczyć zespołowi prowadzonemu przez R. Duchnowskiego.

ENEA AZS Gorzów II - MUKS Szok Bojanowo 33 - 23 (12:4, 11:7, 5:6, 5:6)

Punkty dla ENEA AZS Gorzów II zdobywały: Dolacińska 6, Żak 5, Kujawa 5, Kruszewska 4, Woźniak 3, Szafraniec 2, Gonera 2, Pastwa, Hrybacz, Sujewicz, Falbowska 0,

ENEA AZS Gorzów I - ENEA AZS Gorzów II 41:30 (11:4, 11:7, 9:9, 10:10)

Punkty dla ENEA AZS Gorzów I zdobywały: Jasińska 13, Kozłowska Maja 10, Kurkowiak 4, Harasimowicz 3, Piątek 3, Warzyńska 2, Piórkowska 2, Oleszczuk 2, Ryzińska 1, Pawelczyk 1, Marchel i Kozłowska Wiktoria 0.

Punkty dla ENEA AZS Gorzów II zdobywały: Żak 11, Sujewicz 4, Zblewska 4, Kruszewska 3, Kujawa 2, Woźniak 2, Golacińska 2, Pastwa 2, Gonera, Salbowska, Adamiak, Hrybacz i Szaraniec 0.

Zdjęcia z tego turnieju, znaleźć można na naszym oficjalnym Facebooku. Galeria będzie aktualizowana na bieżąco.

Trzymamy gorąco kciuki za jutrzejszy, ostatni dzień zmagań sportowych, zarówno dla kadetek jak i młodziczek.