Wygrywamy z Toruniem!

BASKETSTAL BRYZA Pruszcz Gdański i ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski, wygrywają swoje pierwsze spotkania w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U-16 Kobiet. Jutro kolejny dzień rywalizacji.

W pierwszym spotkaniu stanęły na przeciw siebie MLKS-MOS Rzeszów i BASKETSTAL BRYZA Pruszcz Gdański. Początek spotkania zdecydowanie należał do zespołu z Rzeszowa, który po koncertowej, pierwszej kwarcie prowadził 17:6. Druga odsłona, to szaleńczy pościg i walka o każdą piłkę zespołu z Pruszcza Gdańskiego, który do przerwy schodził z jedno punktową stratą. Druga połowa meczu, to powiększająca się przewaga zespołu BASKETSTAL BRYZA Pruszcz Gdański, który wygrał również 3 i 4 kwartę.

MLKS-MOS Rzeszów - BASKETSTAL BRYZA Pruszcz Gdański 51:72 (17:6, 12:22, 11:19, 11:25)

Punkty dla zespołu z Rzeszowa, zdobywały: Bazan 30 (2x3), Czwakiel 7, Gósz 4, Dżochowska 4, Stropek 3, Otręba 2, Brelik 1.

Punkty dla zespołu z Pruszcza Gdańskiego, zdobywały: Szymkiewicz 25 (1x3), Jażdżewska 17 (1x3), Jabłońska 10, Kuczmańska 6, Guzowska 6, Batorska 4, Siemko 2, Przybyszewska 2

W drugim spotkaniu mieliśmy szansę zobaczyć podopieczne trenera Janusza Kopaczewskiego i Roberta Pieczyraka, które stoczyły wyrównaną walkę z MMKS KATARZYNKI Toruń. O wyniku spotkania przesądziła wysoko wygrana druga kwarta, której Gorzowianki broniły do końca spotkania.

ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp - MMKS KATARZYNKI Toruń 54:47 (11:11, 22:10, 7:10, 14:16)

Punkty dla zespołu z Gorzowa, zdobywały: Kobylińska 16 (3x3), Wierzbicka 8 (1x3), Kupczyk 7, Harasimowicz 6, Dudek 6, Feliczak 5 (1x3), Kubacka 4, Wójcik 2.

Punkty dla zespołu z Torunia, zdobywały: Duda 18, Urban 10, Szmycińska 9 (1x3), Żurawska 4, Trzymkowska 2, Żubkowska 2, Wiśniewska 2.