Podsumowanie Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U-16 Kobiet

Znamy już zespoły, które awansowały do Półfinałów Mistrzostw Polski. Gorzów może się cieszyć ze zwycięstwa i awansu, razem z Basketstal Bryza Pruszcz Gdański.

W pierwszym spotkaniu, kolejny raz zadecydowała druga połowa. Pierwsze 20 minut meczu pomiędzy MMKS Katarzynki Toruń i MLKS MOS Rzeszów to wyrównana walka. Punkt za punkt. W trzeciej kwarcie na 3 punktowe prowadzenie swój zespół poprowadziła zawodniczka z numerem 7. Julia Bazan, która zakończyła to spotkanie z dorobkiem 29 punktów. Ostatnia odsłona tej rywalizacji sportowej zdecydowanie należała do zespołu z Torunia, który wykorzystywał błędy popełniane przez Rzeszowianki, wygrywając czwartą kwartę 14:7, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w ostatnim dniu rywalizacji w ramach Ćwierćfinałów Mistrzostw Polsku U-16 Kobiet.

1. MMKS Katarzynki Toruń - MLKS MOS Rzeszów 55:51 (11:11, 13:13, 17:20, 14:7)

Dla Torunianek, punkty zdobywały: Duda 21 (19 zb.), Szmycińska 18 (2x3), Żubkowska 6, Urban 5, Żurawska 3, Cieminska 2.

Dla zespołu z Rzeszowa, punkty zdobywały: Bazan 29 (2x3), Czwakiel 6, Otręba 5, Stropek 5, Dżochowska 4, Krasoń 2.

W drugim spotkaniu, ostatniego dnia Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kobiet U-16 stanęły naprzeciw siebie dwa zespoły, które miały już zapewniony awans do Półfinałów Mistrzostw Polski. Nie zmieniło to jednak zaangażowania i determinacji zawodniczek z obu zespołów, dzięki temu kibicie zebrani w hali Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ul. Chopina 52 mogli oglądać rywalizację sportową na wysokim poziomie. Pierwsza połowa to nieznaczna przewaga gospodarzy. Mimo to zespół z Pruszcza Gdańskiego w 3 kwarcie zabrał się za mozolne odrabianie strat, zawodniczki z Gorzowa zachowały zimną krew i w decydujących momentach zdobywała punkty powiększając swoją przewagę.

2. ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. - Basketstal Bryza Pruszcz Gdański 59:41 (11:8, 18:12, 7:13, 23:8)

Dla AZSu, punkty zdobywały: Harasimowicz 14, Kupczyk 12, Dudek 12 (24 zb.), Wierzbicka 8 (2x3), Kobylińska 7 (1x3), Feliczak 4, Łuc 2.

Dla Basketstal, punkty zdobywały: Kuczmańska 11 (1x3), Jażdżewska 8 (1x3), Jabłońska 8, Guzowska 5 (1x3), Przybyszewska 4, Zmierczak 3, Siemko 2.

Klasyfikacja końcowa:

1. ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. (3:0)

2. Basketstal Bryza Pruszcz Gdański (2:1)

3. MMKS Katarzynki Toruń (1:2)

4. MLKS MOS Rzeszów (0:3)

Wyróżnienia indywidualne:

1. Wiktoria Wierzbicka #10 (ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp.)

2. Emilia Jabłońska # 33 (Basketstal Bryza Pruszcz Gdański)

3. Marta Duda #8 (MMKS Katarzynki Toruń)

4. Julia Bazan #7 / #6 (MLKS - MOS Rzeszów)

W środę (12.04.2017r.) poznamy organizatorów Półfinałów Mistrzostw Polski U-16 Kobiet. Wyniki jak i zdjęcia z poszczególnych spotkań będą dostępne na naszym Facebooku. Album jest aktualizowany na bieżąco.