Trenerzy biorący udzial w szkoleniu Trenerzy biorący udzial w szkoleniu fot. Radosław Łogusz

W sobotę zainaugurowano warsztaty trenerskie w ramach programu Nauka, Sport, Przyszłość. W pierwszym spotkaniu udział wzięło 10 szkoleniowców. Prowadzącymi zajęcia byli trener koordynator projektu Dariusz Maciejewski oraz trener grup młodzieżowych Janusz Kopaczewski.

- Spotkaliśmy się, aby przedstawić wam program, według którego będziemy szkolić najmłodsze zawodniczki. Zależy nam na tym, aby ujednolicić zajęcia we wszystkich grupach, po to, aby ilość szkolonych zawodniczek (w tej chwili jest to 250) przerodziła się w jakość - rozpoczął spotkanie trener Dariusz Maciejewski. Po krótkiej części organizacyjnej szkoleniowcy udali się do hali, gdzie rozpoczęły się zajęcia praktyczne. Jako pierwsze przedstawione zostały gry i zabawy dostosowane do omawianej tematyki oraz ćwiczenia dotyczące poruszania się po boisku bez piłki w ataku.

W drugiej części spotkania, po przerwie kawowej, uczestnicy zapoznali się z tematyką dotyczącą ćwiczeń oswajających z piłką, kozłowania oraz podania piłki oburącz sprzed klatki piersiowej. Wszystkie tematy omawiane podczas zajęć były prezentowane w praktyce na grupie 20 adeptek koszykówki. - Zdaję sobie sprawę z tego, że materiału jest sporo, ale przed nami dwa miesiące treningów. Wierzę, że wszystkim uda się zrealizować nakreślony dziś program. Po tym okresie spotkamy się kolejny raz i podsumujemy pierwszy etap pracy. Pamiętacie, że na początkowym etapie najbardziej zależy nam na trzech kwestiach: zachęceniu do pracy i usprawnieniu motorycznym dzieci przez gry, zabawy i różne formy wyścigów oraz najwyższej jakości wykonania omawianych elementów technicznych - zakończył zajęcia Dariusz Maciejewski.

Wszyscy szkoleniowcy biorący udział w projekcie od klubu otrzymali sprzęt sportowy oraz materiały potrzebne do prowadzenia zajęć, w tym filmy instruktarzowe na płycie DVD. Całość spotkania zakończyła się obiadem przygotowanym przez Zakład Gastronomiczno-Usługowy „Miś”.

Designed with by jakubskowronski.com