Wreszcie jest zwycięstwo

Po kilku pechowo przegranych spotkaniach wreszcie szczęście uśmiechnęło się do zawodniczek Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów. Już w piątek nasze zawodniczki czeka jednak niesamowicie ciężki mecz w Krakowie.

Gorzowianki w środowy wieczór we własnej hali gościły koszykarki Lidera Swarzędz. W składzie zespołu spod Poznania było sporo zawodniczek z przeszłością w AZS PWSZ. To powodowało, że część z nich była dodatkowo zmotywowana, aby z Gorzowa wywieźć zwycięstwo.

Początek spotkania należał do zawodniczek przyjezdnych, a wszystko za sprawą dwóch celnych rzutów z dystansu Emilii Rutkowskiej. Później jednak z minuty na minuty coraz bardziej do głosu dochodziły akademiczki. W połowie trzeciej kwarty przewaga Hajduk Kominki AZS PWSZ II osiągnęła 15 punktów i wtedy można było już być w miarę pewnym triumfu podopiecznych Roberta Pieczyraka. - Fizycznie wytrzymaliśmy ten mecz, mimo że ten tydzień mamy bardzo trudny. Cieszymy się z wygranej, bo ona może być bardzo ważna w późniejszym rozrachunku, kiedy będziemy walczyć w grupie play out. Już teraz patrzymy jednak na kolejne spotkania, bo musimy zdobywać punkty - usłyszeliśmy od trenera Pieczyraka.

Już w piątek gorzowianki czeka bardzo ciężki, wyjazdowy mecz w Krakowie. Akademiczki, które do Krakowa pojadą bez kilku podstawowych zawodniczek zmierzą się bowiem z liderującym w naszej grupie pierwszej ligi zespołem AZS Politechnika Korona.

Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów - Lider Swarzędz 61:51 (13:11, 22:14, 10:7, 16:19)
Hajduk Kominki AZS PWSZ II: Beata Jaworska 13, Natalia Sobek 12 (3x3), Daria Stelmach 9 (1), Magdalena Szajtauer 8, Klaudia Czarnodolska 0 oraz Claudia Trębicka 17 (3), Alicja Witkowska 2, Adriana Kopciuch 0, Patrycja Łojek 0.
Lider: Dominika Urbaniak 13, Aleksandra Drzewińska 10, Emilia Rutkowska 8 (2x3), Magdalena Dedio 6 (1), Aleksandra Pietraszek 1 oraz Iwona Szarzyńska 5, Paulina Lewińska 4, Anna Gurzęda 2, Katarzyna Grześczyk 2, Paulina Babij 0, Magdalena Iwanowicz 0.

Pozostałe wyniki:
ŁKS SMS Łódź - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 44:61 (11:9, 10:10, 10:20, 13:22), UKS Basket Aleksandrów Łódzki - JAS-FBG Sosnowiec 51:60 (10:7, 9:13, 19:25, 13:15), Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Politechnika Korona Kraków 55:66
(20:12, 18:20, 11:17, 6:17), JTC MUKS Poznań - Poznań City Center AZS 49:45 (12:22, 10:10, 11:11, 16:2)

Tabela:
(kolejno: miejsce, drużyna, pkt, mecze, zw. - por., pkt zd. - pkt str., stosunek)
1 AZS Politechnika Korona Kraków 15 8 7 - 1 493 - 416 1.1851
2 JTC MUKS Poznań 14 8 6 - 2 514 - 381 1.3491
3 Poznań City Center AZS 14 8 6 - 2 505 - 484 1.0434
4 JAS-FBG Sosnowiec 13 8 5 - 3 500 - 470 1.0638
5 UKS Basket Aleksandrów Łódzki 13 8 5 - 3 477 - 465 1.0258
6 TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 8 4 - 4 502 - 472 1.0636
7 Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 11 8 3 - 5 489 - 494 0.9899
8 Lider Swarzędz 11 8 3 - 5 485 - 492 0.9858