Kończymy grę w europejskich pucharach

Powtórzyliśmy swój największy wynik w historii. Przegraliśmy po walce – mówił tuż po rewanżowym meczu z drużyną z Lyonu trener Dariusz Maciejewski.

 

Gorzowianki zakończyły w tym sezonie swoje występy w europejskich pucharach. Akademiczki doszły do 1/16 finału. Tam dwukrotnie przegrały z jedną z najsilniejszych francuskich drużyn - Lyon ASVEL Féminin. W pierwszym meczu gorzowianki przegrały 82:90. Aby myśleć o awansie do dalszej fazy rozgrywek, w czwartkowy wieczór musiały wygrać różnicą minimum 9 punktów.

 

Tak się jednak nie stało. Po dwóch dobrych kwartach, załamanie przyszło w kwarcie numer 3. - Mieliśmy dziury w składzie, byłaby większa szansa na wygranie przy rotacjach. Wówczas na pewno byśmy się postawili jeszcze mocniej zespołowi z Lyonu – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener gorzowianek – Dariusz Maciejewski.

 

- Przegraliśmy fizycznością. Rzadko się zdarza, aby grać z zespołami, które na pozycji 2 i 3 powyżej 190 cm. Mimo wszystko jestem bardzo dumny ze swojego zespołu, że doszliśmy do tego momentu. Powtórzyliśmy swój najlepszy wynik w historii. Bodajże 9 lat temu doszliśmy w tym pucharze do tego samego momentu. Przegraliśmy po walce, trafiliśmy na bardzo mocny zespół – dodał Maciejewski.

 

Do tej pory priorytetem w drużynie były europejskie puchary. - Teraz przekładamy wszystkie nasze siły na ekstraklasę. Musimy tam być skoncentrowani. Mamy tydzień czasu na przygotowania.

Czeka nas bardzo trudny mecz z wiceliderem ekstraklasy, który wygrywa wszystkie mecze na wyjeździe. Musimy zrobić wszystko, aby tę halę w niedzielę wybronić – mówił Dariusz Maciejewski.

 

InvestInTheWest ENEA Gorzów – Lyon ASVEL Féminin 67:81 (20:20, 17:16, 16:23, 14:22)

 

InvestInTheWest ENEA: Dźwigalska 0, Zoll-Norman 16, Rytsikawa 5, Atkins 8, Prezelj 1, Fikiel 6, Juskaite 13, Papova 9, Stelmach 0, Linskens 9.

Lyon ASVEL Féminin: Chery 4, Salagnac 4, Chabrier 0, Tanqueray 11, Dos Santos 16, Sacko 2, Plouffe 15, Allemand 6, Badiane 12, Clark 11.

gorzow ajp enea foxy prosupport Kariera na Plus gbs gorzow budnex covers KDF Podatki woinski-spa berg-solutions biernat-transport

Designed with by jakubskowronski.com