fot. FIBA.COM fot. FIBA.COM

Co to były za turniej! Emocje, dramaturgia, smutek i na koniec wielka radość! Reprezentacja Polski 3x3 U17 awansowała na mistrzostwa Europy 3x3 U17, a w kadrze biało-czerwonych mieliśmy, aż dwie wychowanki ENEA AZS AJP Gorzów - Weronikę Steblecką i Antoninę Kończak! 

 

 

W fazie grupowej nasza reprezentacja wygrała z Rumunią, Izraelem i Chorwacją, zwłaszcza te ostatnie dwa mecze były sporą dawką emocji z happy endem dla biało-czerwonych. W ostatnim meczu w grupie w niedzielę Polki musiały uznać wyższość Czech (9:21) i o awans na FIBA 3x3 U17 Europe Cup przyszło nam walczyć w meczu barażowym z Turcją. W tym decydującym spotkaniu o awansie na ME 3x3 U17 na 1,6 sekundy przed końcem nasza kadra przegrywała z Turcją różnicą dwóch punktów. Wówczas z dystansu trafiła Weronika Kassin, zapewniając naszej drużynie dogrywkę. W dodatkowym czasie gry akcją 1+1 popisała się z kolei Oliwia Janicka i nasz zespół mógł cieszyć się z awansu!

- Do końca nie mogę uwierzyć, że lecimy na mistrzostwa Europy do Aten. Od początku turnieju eliminacyjnego wiedziałyśmy, jaki jest nasz cel i bardzo się cieszymy, że udało nam się go zrealizować. Cieszymy się też z tego, że nie poddałyśmy się po porażce i potrafiłyśmy wstać i wywalczyć bilet do Aten. W ostatnim meczu nogi były już o wiele cięższe i trudniej się grało, ale wygrałyśmy wiarą i serduchem i liczy się tylko to, że lecimy na ME! - powiedziała Weronika Steblecka.

 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że to wszystko się tak skończyło. Każda drużyna tutaj stawiała duży opór, ale my za każdym razem zostawiałyśmy serce na boisku i było widać tego efekty. W ostatnim meczu towarzyszyło nam dużo emocji, ale trzymałyśmy się razem do ostatniej sekundy - dodała Antonina Kończak.

 

Turniej finałowy mistrzostw Europy 3x3 U17 zaplanowano 2-4 września w Atenach. Zagrają w nim - Hiszpania, Niemcy, Ukraina, Grecja, Polska, Czechy, Francja, Słowenia, Litwa, Szwecja, Węgry i Holandia. 

 

Wyniki turnieju FIBA 3x3 U17 Europe Cup Qualifier:
?? Polska - ?? Rumunia [19:11]
?? Polska - ?? Izrael [OT 15:13]
?? Polska - ?? Chorwacja [13:12]
?? Polska - ?? Czechy [9:21]
?? Polska - ?? Turcja [OT 14:12]
 
 
?? Skład reprezentacji Polski 3x3 U17 - Weronika Steblecka i Antonina Kończak (ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski), Oliwia Janicka (MUKS Widzew Łódź) i Weronika Kassin (Sportowa Politechnika)
Designed with by jakubskowronski.com