"FIBA 3x3 U23 World Cup oceniam pozytywnie, jesteśmy szóstą drużyną na Świecie!" - mówi nasza koszykarka Julia Bazan.

Przygoda reprezentacji Polski z mistrzostwami Świata U23 3x3 zakończyła się na ćwierćfinale. Biało-czerwone przegrały z Holandią 15:21 i zakończyły turniej na VI miejscu. W wielkim finale Francja wygrała z USA 21:18, a w meczu o brązowy medal Holandia pokonała Chiny również 21:18!

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Lexie Hull z USA (63 punkty), wyprzedzając Anne Ngo Ndjock z Francji (50 punktów) oraz Julie Jorritsme z Holandii (43 punkty). MVP wybrana została Anna Ngo Ndjock z Francji, a w All-Star-3 znalazły się także Lexie Hull z USA oraz Julia Jorritsma z Holandii.

Wyniki reprezentacji Polski:

Chiński Tajpej - Polska 15:19
Polska - Izrael 20:11
Litwa - Polska 14:20
Polska - Chiny 15:18
Polska - Holandia 15:21

Skład reprezentacji Polski 3x3 U23 - Aleksandra Zięmborska, Julia Bazan, Weronika Preihs oraz Karolina Stefańczyk.